Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS …

01 Luty 2013

   Choroba AIDS jest jednym z największych problemów współczesnego świata. „Światowy Dzień AIDS” przypadający co roku 1 grudnia, jest doskonałą okazją do uświadomienia nam wszystkim, że HIV i AIDS to problem, który dotyczy każdego z nas. W związku z tym postanowiliśmy i my zorganizować Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS, którego adresatami byli uczniowie klas I, II i III. W końcu listopada został ogłoszony konkurs, który opracował i przygotował pedagog szkolny p. Janusz Sagan. Informacja została powieszona w widocznym miejscu dla uczniów /okolice kącika Patrona/ a także przekazywali ją wychowawcy klas i nauczyciel biologii na prośbę pedagoga szkolnego.


   Celem konkursu było poszerzenie wiedzy młodzieży na temat zapobiegania zakażeniom HIV, chorobom przenoszonym drogą płciową, kształtowanie postaw asertywnego i odpowiedzialnego zachowania w sytuacjach niosących zagrożenie oraz aktywizowanie środowiska szkolnego w zakresie działań prozdrowotnych ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki HIV i AIDS.


   Konkurs odbył się w dwóch etapach. Etap pierwszy przeprowadzony był w dniu 15 stycznia 2013 roku i cieszył się sporym zainteresowaniem uczniów. Do zmagań przystąpiło 24 osoby, które rozwiązywały test składający się z 22 pytań.. Za każdą prawidłową odpowiedź można było uzyskać 1 pkt. W efekcie wyniki I etapu były następujące i do II etapu zostali zakwalifikowani:


1.      Ciaramaga Maciej /III Ti/ – 66 pkt.


2.      Kamiński Przemysław /I Tps/ – 60 pkt.


3.      Zarosiński Michał /I Tps/ - 60 pkt.


4.      Juchna Dawid /I Tps/ - 57 pkt.


5.      Zdybel Przemysław /II Tps/ - 55 pkt.


6.      Mrozek Paweł /II Tps/ - 48 pkt.


7.      Sygacz Krystian /I Tps/ - 47 pkt.


8.      Kulka Aneta /III Ti/ - 45 pkt.


9.      Zaręba Paweł /I Tiuf/ - 44 pkt.


10.  Szewczyk Przemysław /ITps/ - 42 pkt.


11.  Kuśmierz Michał /I Tps/ - 40 pkt.


   Laureaci I etapu mieli czas przez dwa tygodnie aby pogłębić swoją wiedzę przed II etapem, który odbył się w dniu 29.01.2013 roku. Poziom tego etapu konkursu był bardzo wyrównany. Pytania były łatwiejsze i bardzo trudne. Test składał się z 36 pytań. Oprócz materiału, który był przerabiany na zajęciach, uczniowie musieli również pogłębić swoje wiadomości, korzystając z różnych źródeł informacji. Komisja sprawdziła prace konkursowe w wyniku czego zostali wyłonieni zwycięzcy. Oto oni:


                I miejsce – Ciaramaga Maciej - /III Ti/ - 56 pkt.

              II miejsce – Zarosiński Michał - /I Tps/ - 51 pkt.

            III miejsce – Mrozek Paweł - /III Tps/ - 48 pkt.


   Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Zofia Sztyrak – specjalistka środowiska nauczania i wychowania, Halina Mazurkiewicz – starsza pielęgniarka dyplomowana, Anna Pikul – nauczyciel biologii   i Janusz Sagan – pedagog szkolny.


   Serdecznie gratulujemy młodzieży za to, że wyniki konkursu kształtowały się na wysokim poziomie. Dziękujemy Komisji Konkursowej za pomoc i czuwanie nad prawidłowym przebiegiem konkursu. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie. Zwycięzcom zostaną wręczone dyplomy i nagrody książkowe.


 
Galeria zdjęć ...

 

  

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl