11 listopada

10.11.2005 18:04:03
11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.
W przeddzień tego wielkiego święta w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 87 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały nam dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były wspomagane przez prezentację multimedialną, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil. Akademia została przygotowana przez klasę II LP z.i. pod kierunkiem pani wychowawczyni Urszuli Wilkołazkiej, którą wspomagał pan Tomasz Stoczkowski odpowiedzialny za prezentację multimedialną.
Piękną scenografię dopełniającą podniosłość tej uroczystości wykonali uczniowie klasy IV TM 4b ze swoją wychowawczynią panią Anną Frączek.
Jak aktualne są słowa w tym dniu, które powiedział biskup Artur Miziński podczas mszy świętej w lubelskiej archikatedrze:

„Nie pytaj o to, co Ojczyzna zrobiła dla Ciebie.
Czyń rachunek sumienia z tego, co Ty zrobiłeś dla niej”.GALERIA

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl