Gdy świąteczny czas nadchodzi…

21 Grudzień 2012

 Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 21 XII 2012 r. tradycyjnie społeczność naszej szkoły zebrała się na spotkaniu opłatkowym. W nastrój świąteczny wprowadzili nas uczniowie klas I TI i TUF oraz IV TI przygotowani przez p. Annę Mazurek.

W ciemności do siebie idziemy, w ciemności
Ja niemy i ty niemy
I ręce wyciągamy............. I znowu się mijamy
W ciemności tak bolącej
Z ustami pełnymi mrozu
Z gardłem ściśniętym powrozem
Tak wędrujemy latami
Zanim się wreszcie spotkamy
Dotkniemy palców palcami
Jakbyśmy chwycili w dłonie po świeczce zapalonej
Wtedy spotkamy Ciebie
Urodzonego w Betlejem................ 

Życzymy wam, byście nie byli jedynie niemymi przechodniami, abyście odkryli w drugim człowieku obecność Chrystusa, byście z radością i prostotą dziecka świętowali narodziny Zbawiciela i niech to będą również wasze narodziny - narodziny nowego człowieka. Błogosławionych Świąt! 

      Tym przesłaniem kończyły się jasełka pt. ,,Wigilijna ulica”.Blask choinkowych lampek, szopka bożonarodzeniowa,  pachnące siano sprawiły, że atmosfera piątkowego popołudnia stała się prawdziwie świąteczna. Przyczyniła się do tego klasa I TPS, która wraz z wychowawcą p. Januszem Saganem przygotowała dekorację na tę uroczystość.Dyrektor szkoły pan Jerzy Sprawka skierował do wszystkich zebranych słowa serdecznych życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie spotkania złożyliśmy sobie życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem.


Galeria zdjęć ...
 


   

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl