MŁODZIEŻ – PRACA – UNIA EUROPEJSKA......

09.11.2005 17:58:28
W dniu 7 listopada 2005 roku reprezentacja naszej szkoły w osobach: ŁUKASZA SOBASZKA, MIROSŁAWA CIOŁKA i p. Janusza Sagana przebywała na konferencji w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Konferencja została zorganizowana przez Polską Fundację im. Roberta Schumana oraz Giełdę papierów Wartościowych, Fundację Edukacji Rynku Kapitałowego i Fundację Konrada Adenauera.
Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji był temat „Młodzież na rynku pracy w rozszerzonej Unii Europejskiej”. W panelu dyskusyjnym poświęconym tej tematyce uczestniczyli m.in. Róża Thun – Przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce, Tadeusz Mosz – dziennikarz, autor magazynu gospodarczego „PLUS MINUS”, TVP czy też Robert Leszczyński – dziennikarz muzyczny, organizator inicjatyw społecznych.
Po zakończeniu panelu dyskusyjnego odbyły się zajęcia warsztatowe. Uczestnicy spotkania zostali podzieleni na trzy grupy tematyczne. Mirek uczestniczył w zajęciach nt. „Programy Unii Europejskiej skierowane do młodzieży” , Łukasz – „Jak przekonać do siebie pracodawcę ?” a p. Janusz Sagan brał udział w warsztatach dla nauczycieli –„Edukacja europejska, czyli jak uczyć o Europie”.
Po dużej porcji informacji zostaliśmy zaproszeni na smaczny obiad. Warto zaznaczyć,iż przez cały czas panowała miła i serdeczna atmosfera. To zachęciło nas do dalszego brania udziału w tego typu konferencjach.
A jak było, co widzieliśmy i czego dowiedzieliśmy się, wkrótce przedstawimy na specjalnym spotkaniu.GALERIA


DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl