"Zbieraj nakrętki i pomóż chorym dzieciom"

28 Listopad 2012
 W tym roku Nasza Szkoła, podobnie jak w roku ubiegłym, bierze udział w akcji zbierania plastikowych nakrętek. Zbiórka nakrętek to pomysł sprawdzony. Wyrabia systematyczny nawyk segregowania odpadów, jakże potrzebny w naszych czasach. A ponadto daje poczucie, że możemy zrobić coś dobrego. Pomóc. Warto przyłączyć się do akcji, bo w ten sposób można pomóc chorym dzieciom. Dlatego od ponad dwóch lat jesteśmy nakręceni na pomaganie.

Zanim wyrzucisz do śmieci pustą plastikową butelkę po wodzie mineralnej, soku czy środku chemicznym, odkręć z niej nakrętkę. Mniej śmieci, więcej radości! W prosty sposób możecie zmieniać świat na lepsze. Co zrobić? Zbierajmy nakrętki plastikowe, ze wszystkich opakowań. Nakrętki, które zbierzemy, Lubelskie Hospicjum im. Małego Księcia sprzeda firmie zajmującej się ich utylizacją. Uzyskane w ten sposób pieniądze, Hospicjum zagospodaruje na potrzeby chorych dzieci.


Zachęcamy całą społeczność szkolną i inne osoby czytające ten tekst, do zbierania nakrętek. Już od dziś w budynku szkoły znajduje się specjalny pojemnik zakrętkożerczy, do którego każdy może wrzucić zebrane nakrętki.

Postaramy się wpłynąć i zachęcić do udziału w tej akcji pobliskie szkoły, instytucje, sklepy. Tylko razem jesteśmy w stanie spełnić jak najwięcej marzeń chorych dzieci. Wierzymy, że będzie nas wiele osób. Zebrane nakrętki prosimy o dostarczenie do szkoły a w przypadku braku takiej możliwości o kontakt ze szkołą. Przyjedziemy i odbierzemy nakrętki.

I TY w prosty sposób, możesz „Zamienić śmieci w radość chorych dzieci". Prawda, że to bardzo proste! Dla przypomnienia w akcji można zbierać nakrętki po: napojach, wodach, oleju, sokach, mleku w kartonie, dezodorantach, kremach, środkach czystości, płynach, szamponach. Warunek jest jeden, muszą być plastikowe.

 

 

 


   

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl