94 Rocznica Odzyskania Niepodległości

12 Listopad 2012

 „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” – Józef Piłsudski.

W dniu 9 listopada 2012r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie z klasy IV i II technikum przypomnieli historię legionów i postać marszałka Józefa Piłsudskiego. W niedzielę 11 listopada przed uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny młodzież naszej szkoły w krótkim montażu słowno – muzycznym zaprezentowała poezję legionową. Po mszy złożono wieńce pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego.


Współczesny patriotyzm to manifestowanie przynależności do Ojczyzny poprzez szacunek do symboli narodowych, otoczenia, mowy ojczystej i wykonywanych obowiązków.

Część  artystyczną wykonali uczniowie – Anna Buda,  Justyna Kuna, Zbigniew Stelmach, Przemysław Syroka, Tomasz Marzec, Konrad Małek, Przemysław Zdybel oraz Marek Nakonieczny pod nadzorem nauczycieli – Anny Prajsnar, Dariusza Góździa, Andrzeja Pietrzaka, Janusza Sagana oraz Roberta Jarzyny.


Galeria zdjęć - część artystyczna w szkole ...
Galeria zdjęć - część artystyczna w kościele ... 
 


 


 

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl