Sprzątanie grobów

31 Październik 2012

W dniu 26.10.2012 roku /piątek/,  uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie, wzięli udział w akcji sprzątania nagrobków znajdujących się na cmentarzu parafialnym. Nie trzeba było ich specjalnie namawiać, aby poszli na cmentarz i popracowali.


   W piątkowej  akcji uczestniczyli uczniowie kl. I Tps /technik pojazdów samochodowych/ i Samorząd Szkolny wspólnie z nauczycielką religii p. Anną Mazurek, wychowawcą klasy I Tps p. Januszem Saganem i opiekunem Samorządu p. Robertem Jarzyną.


Zaopatrzeni w niezbędny sprzęt i chęć do pracy wzięli się za porządki. Młodzież grabiła liście, wyrywała chwasty i oczyszczała nagrobne płyty. Po dwóch godzinach ich pracy nagrobki zmieniły diametralnie swój wizerunek. Wspólnie posprzątali około dziesięciu starych i prawie zapomnianych nagrobków.

Na bychawskim cmentarzu znajduje się około 50 starych nagrobków i kwatera wojenna z okresu I wojny światowej. Niektóre nagrobki są XIX wieczne. Ponadto są tu groby księży, którzy pracowali w Bychawie, a także osób i rodzin, które szczególnie zasłużyły się dla miasta.

W tych dniach nie zapomnijmy o poległych w nieznanych mogiłach, każdemu poległemu należy się pamięć i szacunek. Wielu z nich nigdy nie zostało zidentyfikowanych, a dokonali żywota tysiące kilometrów od swoich rodzinnych stron.Galeria zdjęć ...

 


 
 
 

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl