Comenius - Hiszpania dzień drugi

17 Październik 2012
 Rano pojechaliśmy do pięknie położonej w górach Periany. W szkole  odbyła się krótka ceremonia  powitania, podczas której otrzymaliśmy znaczki z logo Comenius, program naszej wizyty oraz identyfikatory, po czym na boisku szkolnym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie ze wszystkimi uczestnikami  projektu.


       Następnie  gospodarze zabrali nas na spacer w góry, który choć był długi  i dość męczący, to nie odczuwaliśmy zmęczenia, bo widoki były piękne, a atmosfera fantastyczna. Niesamowite wrażenie robiła na nas egzotyczna roślinność tej okolicy: olbrzymie owocujące kaktusy, palmy, juki, rosnące na wyciągniecie ręki mandarynki, granaty i olbrzymie plantacje drzew oliwnych. Domy usytuowane za szczytach i zboczach gór. W trakcie wędrówki nawiązaliśmy pierwsze nowe znajomości. Wśród uczniów i nauczycieli toczyły się konwersacje, a słowa rozbrzmiewały w języku francuskim, włoskim, polskim, rumuńskim i hiszpańskim.

Po powrocie do szkoły zorganizowano dla nas Festiwal Smaków Hiszpańskich, podczas którego mogliśmy skosztować potraw przygotowanych przez rodziców. Po zakończeniu festiwalu udaliśmy się do rodzin.

Monika J.
 
Galeria zdjęć ... 


 

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl