"Dumą naszą sztandar..."

01 Październik 2012

  "Dumą naszą sztandar, Twoje imię na nim i my tak jak dawniej Hubalowi ułani"

28.09.2012 r. w murach naszej szkoły po raz 24 zabrzmiała „Hubalowa legenda”. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lublinie – starosta Paweł Pikula, naczelnik Wydziału Edukacji p. Elżbieta Kozik, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji p. Hanna Gołofit, wiceprzewodniczący Rady Powiatu p. Krzysztof Chmielik, burmistrz Bychawy Janusz Urban, ksiądz proboszcz Andrzej Kuś, dyrektorzy okolicznych szkół i instytucji, sponsorzy, emerytowani nauczyciele, rodzice.

Uroczystość rozpoczęła się poświęceniem, przez księdza Konrada Szlachtę, kamienia z tablicą upamiętniającą postać majora Henryka Dobrzańskiego Następnie pan dyrektor Jerzy Sprawka poprosił księdza o odprawienie mszy świętej, w czasie której  uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Od tej chwili na nich także będzie spoczywał obowiązek dbania o tradycje i dobre imię naszej szkoły.


Następnie uczniowie klas maturalnych ,wspomagani przez kolegów z klasy II Ti , II TPs, zaprezentowali część artystyczną poświęconą majorowi Hubalowi i jego żołnierzom. Scenariusz uroczystości opracowała pani Jolanta Szpytma a scenografię pani Katarzyna Maciejczyk. Serdeczne podziękowania należą się panu Łukaszowi Sobaszkowi za artystyczne wsparcie nas w przygotowaniu uroczystości. Nad oprawą techniczną czuwali panowie: Robert Skoczylas i Janusz Sagan.

Dyrektor wręczył nagrody uczniom, którzy wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Patronie Szkoły: Pawłowi Zarębie, Marcinowi Michalakowi, Karolinie Kasperek. oraz Biegach  Przełajowych  im. „Hubala”: Karolinie Sobkowicz, Paulinie Bancerz, Katarzynie Pawlas, Adamowi Stykowi, Ernestowi Korbie, Grzegorzowi Rubajowi. Statuetki otrzymała drużyna chłopców z naszej szkoły, która zajęła I miejsce w II Powiatowych Biegach Ulicznych  pod hasłem „Biegaj z nami. W czasie tej uroczystości oficjalnie pożegnała się z nami pani profesor Jadwiga Grzesiak, która po wielu latach pracy odeszła na emeryturę .

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla uczniów i gości. Zapraszamy za rok….


Galeria zdjęć - część pierwsza ....
Galeria zdjęć - część druga ....

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl