Wiosenne sprzątanie Ziemi … w Hubalu.

24 Maj 2012

 W dniu 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

W tym roku "święto Ziemi" związane było z obchodami Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi, ogłoszonego przez ONZ. Światowy Dzień Ziemi '2012 w Polsce obchodzony był pod hasłem "Dobra energia dla wszystkich". Tradycyjnie w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, Urząd Miejski w Bychawie zorganizował "Wiosenne Sprzątanie Ziemi", w której wzięły udział przede wszystkim gminne placówki oświatowe.


W tym roku akcja prowadzona była od 23 kwietnia do 10 maja ze względu na różnego rodzaju okoliczności. Posprzątane zostały miejsca najbardziej zaśmiecone, a przede wszystkim pobocza dróg wjazdowych do Bychawy. Urząd Miejski zakupił worki oraz rękawice dla uczestników akcji. Odpady trafiały do worków niebieskich a napełnione worki wywożone były przez Bychawskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Bychawie.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie we współpracy z Urzędem Miejskim włączył się w „wiosenne sprzątanie ziemi”.

Uczniowie naszej szkoły tj. klasa I technikum pojazdów samochodowych z wychowawczynią p. Agnieszką Siek i nauczycielami Anną Pikul, Łukaszem Sobaszkiem i Januszem Saganem starali się posprzątać tzw. Kobyli Dół, ul. Reymonta oraz okolice mostu przy wyjeździe z Bychawy w kierunku Olszowca. Czego tam nie było … „pomysłowość ludzka” nie zna granic !!! Stare, różnych rozmiarów opony i inne części samochodowe, reklamówki pełne różnego rodzaju pampersów, mnóstwo butelek szklanych i plastikowych itp. A wszystko to zostało najprawdopodobniej wyrzucone z przejeżdżających samochodów. W Kobylim Dole najwięcej śmieci znajdowało się po prawej stronie jezdni, jadąc z Bychawy … Worki ze śmieciami złożone zostały na poboczach i szybko, odebrane przez odpowiednie służby.

Poza swoimi bardzo wymiernymi skutkami, akcja spełniła niezwykłą rolę edukacyjną. Jej wielkim atutem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl