Mirek jedzie do BRUKSELI!!!

07.10.2005 15:27:24
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Kampania Ambasadorzy Konstytucji Europejskiej skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów została ZAKOŃCZONA. W programie udział wzięło ponad 3500 uczniów i studentów z całej Polski. Do czerwca zrealizowali kilkaset projektów: organizowali debaty w szkołach, otwarte spotkania z ekspertami, zapraszali do dyskusji władze miast oraz ich mieszkańców, brali udział w happeningach. To jak dotychczas największa polska akcja o tej tematyce.

Spośród kilkuset zrealizowanych przez Ambasadorów akcji organizatorzy wyłonili 32 najciekawsze. Autorzy najlepszych prac wyjadą na wycieczkę do Brukseli.

Wśród nagrodzonych projektów znalazł się m.in. raport MIROSŁAWA CIOŁKA ucznia Liceum Profilowanego - zarządzanie informacją z naszej szkoły!!

Wybór był niezwykle trudny, bo Ambasadorzy dosłownie prześcigali się w pomysłach. Mamy nadzieję, że wielu z nich wykorzysta swoją wiedzę i doświadczenia, kiedy znany już będzie termin referendum konstytucyjnego w Polsce - komentuje koordynator krajowy Paweł Lisiewicz.

Wśród wielu działań wykonanych przez Mirka na szczególną uwagę zasługuje udział w VI Ogólnopolskim Festynie W Krainie pierogów, strona internetowa ambasadorkonstmc.w.interia.pl, współpraca z placówkami oświaty na terenie miasta, spotkania, dyżur, referendum, debaty w naszej szkole, uzyskane poparcia polityków RP, współpraca z różnymi mediami oraz wiele innych których nie sposób wymienić.

Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie Młode Centrum. Honorowymi Patronami: prof. Bronisław Geremek i minister Jan Kułakowski. Program wspierała Grupa Porozumienia Liberałów i Demokratów dla Europy ALDE. Partnerami akcji są także Fundacja im. Roberta Schumana, Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz Instytut Monitorowania Mediów.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy miłych wrażeń z pobytu w stolicy Unii Europejskiej!!!

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl