Wyjazd do Nantes

12 Marzec 2012
 W dniu 17 marca 2012 roku grupa siedmiu uczniów i czterech nauczycieli udaje się na siedmiodniowy pobyt do Francji. Grupę uczniów reprezentują uczniowie klas technikum tj. Anna Adamczuk, Patrycja Skoczylas, Piotr Chrzanowski, Krystian Kot, Tomasz Maj, Piotr Piechnik i Paweł Szymula.

Kadrę nauczycieli stanowią Lidia Gruda, Katarzyna Maciejczyk, Andrzej Pietrzak i Łukasz Sobaszek.


Będzie to drugie spotkanie w ramach projektu Comenius. Pierwsze odbyło się w listopadzie 2011 roku w naszej szkole. Wieczory i noclegi uczniowie spędzać będą w rodzinach zaprzyjaźnionych uczniów, którzy byli u nas w ubiegłym roku. Program ich pobytu we Francji jest bardzo bogaty i przewiduje między innymi:


 - zwiedzanie Paryża /bulwary Sekwany, Champs – Elysee, Łuk Triumfalny, Luwr, Centrum Pompidou centrum sztuki współczesnej i ogrody Tuilleries,


 - wizyta i zajęcia w szkole Lycée Monge La Chauvinière /przywitanie, zapoznanie się z kulturowym dziedzictwem Francji, opracowanie broszury przygotowanej przez szkołę goszczącą, zajęcia sportowe,


 - zwiedzanie nadmorskich miejscowości Guerande,  Batz, Saint – Nazaire,


 - zwiedzanie Nantes – zabytki, zamek i muzeum,


 - zajęcia projektowe w szkole – praca w grupach nad folderem zabytków Nantes, umieszczenie rezultatów projektu, zdjęć i prezentacji na wspólnej platformie internetowej.


   Życzymy szczęśliwej podróży i miłego pobytu u naszych przyjaciół z Nantes. Każdego dnia będziemy oczekiwać na ciekawe informacje i zdjęcia z pobytu we Francji.

 


 

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl