Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

01 Grudzień 2011

 W dniach 17 i 18 listopada 2011 r. w naszej szkole odbyły się akcje związane ze Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Akcje te miały na celu pamięć o ofiarach wypadków drogowych, ale także przekazanie niezbędnych informacji związanych z bezpieczeństwem na drodze.


W czwartek (17 listopada) odbył się apel, którego tematem przewodnim było hasło "Wypadki na drogach - porozmawiajmy". Apel przygotował Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Podczas apelu młodzież mogła obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą tematyce wypadków drogowych, a także wysłuchać prelekcji Pana Marcina Kryka. Uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć do czego może doprowadzić bezmyślność na drodze, a także zapoznać się statystykami dotyczącymi wypadków na drogach, które często są dość przerażające. Przedstawiciele Samorządu odczytali także apel skierowany do wszystkich uczestników ruchu drogowego, a także przypomnieli ideę obchodzenia Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

Natomiast dzień później (w piątek – 18 listopada) w naszej szkole gościliśmy Ratownika Medycznego - Pana Michała Krawczyka, który poprowadził szkolenie dotyczące pierwszej pomocy przed medycznej. Młodzież zgromadzona na spotkaniu mogła poznać niezbędne czynności, które w chwili wypadku drogowego mogą uratować komuś życie. Miejmy nadzieję, że tego typu akcje przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach!


Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl