Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej w

10 Listopad 2011

"Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny"

Dnia 9.11.2011 r. odbył się w naszej szkole II międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Konkurs organizowany jest w szkole od kilku lat przez panie: Annę Prajsnar, Jolantę Szpytmę, Jadwigę Grzesiak, Barbarę Długoszek ale dopiero po raz drugi  do udziału w nim została zaproszona  młodzież z okolicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży poezji patriotycznej, popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli poloniści i uczniowie z następujących szkół: Zespołu Szkól Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa w Piotrowicach, Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Bełżycach, Zespołu Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie, Gimnazjum nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie.


Recytację oceniała komisja w składzie:

pani Maria Dębowczyk- przewodnicząca, wieloletni nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół  im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, wiceprezes Bychawskiego Towarzystwa Regionalnego, autorka książek propagujących historię naszego regionu

pani  Barbara Cywińska- dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie

pani Jadwiga Grzesiak – nauczyciel języka polskiego  w naszej szkole

Jury przyznało nagrody następującym uczniom :

I miejsce- Aleksandra Płaza – Gimnazjum nr 1 w Bychawie

II miejsce- Katarzyna Bogusławska – Zespół Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach

III miejsce – Przemysław SyrokaZespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Bychawie

wyróżniło : Karolinę Dudę z Gimnazjum nr 1 w Bychawie i Katarzynę Pizoń z Zespołu Szkół im. ks. A . Kwiatkowskiego w Bychawie

Wszyscy uczestnicy i nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu otrzymali podziękowania z rąk wicedyrektora Andrzeja Pietrzaka a zwycięzcy dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdeczne podziękowania należą się również pani Joannie Mendykowskiej, która piękną dekoracją sprawiła, że sala nabrała niepowtarzalnego klimatu.

Konkurs organizowany jest przed Narodowym Świętem Niepodległości. Jest to dzień, w którym tak często przywołuje się wartości takie jak : Bóg, Honor, Ojczyzna. Warto zadać sobie pytanie czy te wartości są obecne w naszym codziennym życiu ?

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl