VII GALA EUROPEJSKA - 2011

15 Czerwiec 2011
    Każdego roku w szkole organizowana jest Gala Europejska – impreza powiązana z jednym z ważniejszych wydarzeń w historii narodu polskiego – przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.

    


 VII Gala Europejska, która odbyła się 20 kwietnia 2011, była doskonałą okazją do zapoznania się z kulturą i obyczajami krajów europejskich. Pozwoliła również naszym uczniom zaprezentować własne umiejętności językowe, taneczne, wokalne oraz aktorskie. Uczniowie pod kierunkiem p. Serafima Anuchkina przygotowali specjalnie na tę okazję wiele niespodzianek:

        prezentację multimedialną o Niemczech (klasy informatyczne)

        występy zespołów wokalnych: z kl. I Ti (Nine million bicycles), z kl. III Lp (Hands up, One way ticket) oraz z kl. IV Tm (Jożin z Bażin)

        scenki kabaretowe: spotkanie z Davidem Koperfieldem (Tomasz Baran i Bartosz Gąsak z kl. II Ti), rozmowa z treserem dzikich zwierząt (Jan Wiechnik z I Tps), przygotowania do matury ustnej z języka angielskiego (Sylwester Kostrzewa z IV Tm) oraz instrukcja bezpiecznego otwierania szampana (Damian Bielecki z III Ti)

        konkursy, m.in. Wybory posła do Euro-Parlamentu

Finałowym punktem imprezy była Kontrola celna na lotnisku – humorystyczne sytuacje, które czasem zaobserwować można na przejściach granicznych. W scence udział brali uczniowie: Paweł Kostrzewa (III Tm), Daniel Kocoń (IV Tm), Ernest Korba (II Ti), Tomasz Marzec (II Ti), Przemysław Syroka (II Ti), Damian Bielecki (III Ti), Krzysztof Błaszczak i Jakub Syp (I TPs).

            Mimo iż niektóre fragmenty scenariusza imprezy wykorzystujemy co roku, nie przestaje nas ona bawić i cieszyć. Każdy występ nosi bowiem wyraźne ślady indywidualności twórczej naszych uczniów.

            Mamy nadzieję, że Gala Europejska w przyszłym roku szkolnym dostarczy nam równie niezapomnianych wrażeń.

Z historii Gal Europejskich (galerie zdjęć):

IV GALA EUROPEJSKA - 2008

V GALA EUROPEJSKA - 2009

VI GALA EUROPEJSKA - 2011
 

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl