Pożegnanie gości z Francji

15 Kwiecień 2011 Dzień 13-tego kwietnia był oficjalnie ostatnim dniem pobytu w Bychawie grupy młodzieży z Nates. Wszyscy spotkaliśmy się przy tradycyjnym ciasteczku, kawie i herbacie. Wyrazem podniosłości tego spotkania było odegranie hymnów państwowych. Wizytę podsumował i oficjalnie pożegnał gości, w imieniu całej społeczności szkolnej, rodziców a  szczególnie tych którzy gościli młodzież w swoich domach - wicedyrektor szkoły Andrzej Pietrzak. Jednocześnie dyrektor wyrazić radość z możliwości spotkania się z młodzieżą francuską, ale także i żal, że to już koniec ich wizyty. W takim samym tonie wyrażali się opiekunowie młodzieży francuskiej w swoich wystąpieniach, podsumowujących ich wizytę w Polsce. Nauczyciele z Francji złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez dyrektora Jerzego Sprawkę na „nauczycieli ZSZ Nr 1 w Bychawie”. Po tym akcie uczniowie otrzymali stosowne dyplomy upamiętniające ich pobyt w Bychawie. Ponadto wszyscy otrzymali stosowne upominki i słodycze.

Ostatni tydzień minął bardzo szybko i przyniósł wiele wrażeń. Mamy nadzieję, że młodzież i opiekunowie będą miło wspominali pobyt  w Polsce. Myślimy, że cele jakie sobie wspólnie wyznaczyliśmy, zarówno te zawodowe jak i kulturowe zostały osiągnięte poprzez zajęcia specjalistyczne, jak również poprzez wycieczki do Warszawy, Lublina, Zamościa czy Kazimierza. Wierzymy, że nasza współpraca na tej wizycie się nie zakończy, lecz będzie dalej owocnie się rozwijała a nawiązane znajomości i przyjaźnie będą rozkwitały.

W czasie powitania żartowaliśmy, że nasi goście „będą płakać w dniu wyjazdu, opuszczając naszą szkołę” i jeśli ujrzymy łezkę w ich oku, to będzie dla nas znak, że było Im dobrze wśród nas. Te łezki naprawdę się pojawiły w ich oczach. Nie mówiliśmy im do żegnajcie lecz do zobaczenia !!! Zostaliśmy zaproszeni na rewizytę w przyszłym roku. Mamy nadzieją, że uda nam się zgromadzić odpowiednie środki i zrealizujemy zaproszenie naszych francuskich przyjaciół.                   


Do zobaczenia – au revoir …

Galeria zdjęć ...

Galeria zdjęć ...

Galerie de photo ...

Galerie de photo ... 


DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl