Święto Szkoły

09 Październik 2009
„My nie chcemy więcej wojny

Chcemy żyć życiem spokojnym

Jaki długi i szeroki jest nasz kraj

Chcemy miłość stworzyć wszędzie

Wojna niech legendą będzie

Szczęście, miłość niech okryje wojny ślad”

 

Dnia 2.10 .2009 roku w murach naszej szkoły odbyła się uroczystość poświęcona Patronowi naszej szkoły majorowi Henrykowi Dobrzańskiemu. Tegoroczne obchody święta szkoły zaszczycili swoja obecnością zacni goście: posłowie na Sejm RP: Jan Łopata i Lech Sprawka. Obecne były władze starostwa: starosta Paweł Pikula, naczelnik Wydziału Edukacji, Ochrony Zdrowia i Kultury Dariusz Gajo, członek Zarządu Powiatu Robert Wójcik i pani Elżbieta Kozik. Naszą gminę reprezentował burmistrz Bychawy Andrzej Sobaszek, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Seweryn Gąbka. W uroczystości wzięli udział dyrektorzy placówek oświatowo­ - kulturalnych z powiatu lubelskiego. Byli również z nami emerytowani nauczyciele a wśród nich jeden z pierwszych dyrektorów naszej placówki pan Zdzisław Kawczyński. Od kilku już lat współpracujemy z żołnierzami z XX – tych Rejonowych Warsztatów Technicznych w Lublinie. W tym roku swoją obecnością uroczystość uświetnił kapitan Edward Baranowski.

Dzień ten był ważnym wydarzeniem w życiu uczniów klas pierwszych, którzy złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły. Rozpoczął się mszą świętą pod przewodnictwem księdza dziekana Andrzeja Kusia. Słowo Boże wygłoszone przez księdza Jerzego Węzkę mówiące o miłości do Ojczyzny, szacunku dla rodziców i otoczenia dało wiele do myślenia naszej młodzieży. Montaż słowno - muzyczny oraz prezentacja multimedialna, przygotowana pod kierunkiem Pani Agnieszki Siek, Pana Andrzeja Pietrzaka, poświęcona wydarzeniom z lat wojny wywołały zadumę i wzruszenie wśród publiczności. Tradycją naszej szkoły są również Biegi hubalowe oraz organizowany dla młodzieży klas pierwszych Konkurs Wiedzy o Hubalu. W czasie tej uroczystości zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, które wręczył dyrektor szkoły Adam Biaduń.

„Bóg, Honor i Ojczyzna” oraz szacunek dla tradycji to wartości najcenniejsze i dlatego należy je pielęgnować, by jak najdłużej przetrwały w sercach przyszłych pokoleń i aby młodzi ludzie nie musieli nigdy więcej stawać przed takimi trudnymi wyborami jak major Henryk Dobrzański.


GALERIA - Święto Szkoły

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl