II OGÓLNOPOLSKI KONKURS CASTROL

12 Maj 2009
WIELKI FINAŁ II OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MOTORYZAYJNEGO CASTROL PROFESSIONAL ACADEMY odbył się 25.04.2009 r. w warszawskim salonie Volkswagena Auto Viva, gdzie 6 najlepszych zespołów mechaniki pojazdowej walczyło o zaszczytny tytuł najlepszego zespołu w Polsce. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV TMb – Michał Dąbrowski, Krzyżanek Marcin i Jodłowski Marcin. Opiekunem drużyny był pan Andrzej Pietrzak.
 Zwycięską okazała się ekipa nr 1 z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie. Uczniowie ci wywalczyli indeksy na Wydział Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej. Nasza drużyna zajęła zaszczytne drugie miejsce, zdobywając nagrody w postaci laptopów i po 3.5 tysiąca złotych dla każdego. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku z naszej szkoły będzie więcej drużyn, wszak nagrody są zachęcające do udziału w olimpiadzie.

Finał konkursu stał na wysokim poziomie, a o zwycięstwie decydowały niewielkie różnice punktowe. Ekipy miały do wykonania po dwa zadania praktyczne, na każde z nich po 15 minut. Sam finał konkursu nie był jedyną atrakcją, przygotowaną przez Organizatorów. Auto Viva zadbała także o to, aby młodzi mechanicy mieli możliwość jazd testowych najnowszymi modelami Volkswagena, w tym cieszącymi się największą popularnością Golfem GTI oraz nowym Sirocco.
  Konkurs, przy pomocy najnowszych dostępnych na rynku narzędzi, pokazuje młodym ludziom jak teoria, z którą obcują na co dzień, przekłada się na praktyczne aspekty mechaniki pojazdowej. Możliwość wygrania atrakcyjnych nagród, takich jak indeksy, praktyki w serwisie, czy laptopy jest miłym dodatkiem, ale nie głównym motywem uczestnictwa.
 Dla chłopców z naszej szkoły była to unikalna możliwość przyjrzenia się z bliska profesjonalnemu serwisowi. – Castrol Professional Academy to świetna inicjatywa, zatem ogromne podziękowania dla organizatorów. Dobrze byłoby, gdyby udało się nadać temu konkursowi rangę olimpiady naukowej, tak by laureaci, a nie tylko zwycięzcy nie musieli zdawać egzaminów zawodowych. Dla nas jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym, super wycieczka. Chłopcy zdobyli nowe doświadczenia i mieli możliwość skorzystania z narzędzi, jakich nie mamy w szkole - powiedział opiekun naszej drużyny drużyny Andrzej Pietrzak.
 Kolejność finałowa:
  1. miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie: Grzegorz Turowski, Jacek Gonet, Kamil Kornasiewicz, opiekun Piotr Boś.
  2. miejsce: Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie: Michał Dąbrowski, Marcin Krzyżanek, Marcin Jodłowski, opiekun Andrzej Pietrzak.
  3. miejsce: Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2 w Białymstoku: Adam Sołowianiuk, Adrian Zabrocki, Paweł Krysiuk, opiekun Jerzy Chilimoniuk.

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl