Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

23.10.2008
Kim jest mistrz?… mistrzem nie jest ten, kto czegoś uczy,

lecz ten, kto zachęca swego ucznia,

aby dał z siebie wszystko i odkrył w sobie to, co już wie.

(Paulo Coelho)

 

W dniu 13 października 2008 w Zespole Szkół w Pszczelej Woli odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość zaproszeni zostali dyrektorzy i nauczyciele ze szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Lubelski, członkowie Zarządu Powiatu w Lublinie, członkowie Komisji Edukacji i Kultury Rady Powiatu Lubelskiego oraz przedstawiciele związków zawodowych zrzeszających nauczycieli.

Uroczystość rozpoczęła młodzież Zespołu Szkół w Pszczelej Woli prezentując część artystyczną, podczas której w humorystyczny sposób ukazała historię powstania Święta Edukacji Narodowej. Następnie głos zabrali: poseł RP pan Jan Łopata, wicekurator pani Jolanta Misiak, Starosta Powiatu Lubelskiego pan Paweł Pikula oraz pan Mirosław Worobik, dyrektor Zespołu Szkół w Pszczelej Woli.

We wszystkich wystąpieniach padały pod adresem nauczycieli szczere słowa uznania za trud wkładany w wychowanie i edukację młodego pokolenia oraz serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, oby praca z dziećmi i młodzieżą była źródłem prawdziwej satysfakcji i radości oraz stanowiła inspirację do podejmowania nowych zadań.

Podczas uroczystości wręczono nagrody Starosty Lubelskiego dla nauczycieli powiatu. Wśród nagrodzonych były również nauczycielki ZSZ Nr 1 w Bychawie panie: Urszula Wilkołazka i Joanna Mendykowska.

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej zakończył występ Zespołu Pieśni i Tańca „Apis”.

Minął kolejny Dzień Edukacji Narodowej, następnego dnia nauczyciele powrócili do realizacji codziennych trudnych i odpowiedzialnych zadań.


GALERIA - Powiatowy Dzień Nauczyciela

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl