Na turystycznym szlaku...

15.10.2008

ZIELONE WZGÓRZA NAD SOLINĄ,

OKRYWA SZARYM PŁASZCZEM MROK.

NIE ŻEGNAJ SIĘ,CHOĆ LATO MINIE,

SPOTKAMY SIĘ TU,ZNÓW ZA ROK…
Bieszczady są to góry, do których warto przybyć. Trzeba zejść z drogi, pójść w las, wspiąć się na górę, popatrzeć z niej na kolejne fale - górskie pasma, przejść się zboczem koło potoków i wąwozów, zajrzeć w ich ciemne wnętrze, gdzie zawsze wilgotno pachną butwiejące liście, potem wrócić na słońce, na łąki pełne kwiatów, podpatrzyć przyrodę w jej bujnym rozkwicie.

Warto zatrzymać się nad kamienistymi brzegami górskich rzek i potoków, obserwować rozbijającą się o kamienie wodę, podziwiać jej pracowitość w rzeźbieniu skał, podpatrzeć harce ryb, polowanie na żer, walkę o życie. Warto bywać w Bieszczadach jesienią, gdy lasy zmieniają kolor, gdy można spotkać tu wszystkie barwy tęczy, gdy wśród gór snuje się melancholijny smutek. Przyroda zwalnia bieg życia, szykuje się do zimowego snu, do pozornej martwoty.

Na taką wyprawę 10 października wyruszyła grupa nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Zwiedzaliśmy muzeum przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego, zaporę w Solinie, kultową karczmę Siekierezadę. Podziwialiśmy rzeźby i obrazy miejscowych twórców „Zakapiorów”

Połonina Wetlińska jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych bieszczadzkich miejsc. Jest doskonałym punktem widokowym, szczególnie jesienią, oraz zimą. Podziwialiśmy piękne widoki wędrując połoniną do schroniska Chatka Puchatka.

Niezapomnianą atrakcją był rejs z Polańczyka statkiem spacerowym TRAMP po Jeziorze Solińskim.

 

Dziękujemy pracownikom pensjonatu ,,Gawra’’ koło Leska za pyszne jedzono i przytulne pokoiki  panu kierowcy Krzysiowi za ,,wytrawną’’ jazdę….  naszej pilotce Ewie za troskliwą opiekę sobie nawzajem za przemiłe towarzystwo

Pełni wrażeń, wypoczęci i zrelaksowani wróciliśmy do Bychawy z nową energią i zapałem do pracy…….już planujemy następna wycieczkę…GALERIA - Bieszczady

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl