ŻYCIE WIECZNE

02 Kwiecień 2008
Połączmy się dziś z całym światem
W modlitwie za Ojca Świętego
Bo On najdroższym dla nas kwiatem
Odszedł w cierpieniu do Ojca Naszego

Pielgrzymka Jego końca dobiegła
Na ziemskich niwach szerokich
On coraz bliżej jest nieba
I z góry ogarnia nas wzrokiem

Nie rozpaczajmy nad śmierci obliczem
Bo śmierci nie ma wcale
Jest tylko inne wieczne życie
Które w niebiosach popłynie dalejDziś mijają 3 lata odkąd nasz ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II powrócił do domu Ojca. Przez 27 lat pełnił posługę z radością i miłością. Swoją modlitwą ogarniał cały świat. Dokonał wielu przemian w sercach i społecznościach ludzi. Ze swoim orędziem pokoju i miłości dotarł do najbardziej egzotycznych zakątków świata. Przypominał, że trzeba żyć godnie, a nie tak jak chce świat bogato i wygodnie. Przypominał nam młodym, że musimy od siebie wymagać, nawet wtedy gdy inni od nas nie wymagają. Był i nadal jest dla milionów ludzi autorytetem i przewodnikiem. Najpiękniejsze ziarno zasiał w ostatnich dniach swojego życia. Wtedy, gdy mówić już nie mógł, mówił do nas gestem zbolałej twarzy i drgającej ręki.
Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający chwilę odejścia z tego świata naszego Papieża. Mieliśmy okazję zatrzymać się na chwilę i myślami powrócić do dnia , w którym świat wstrzymał oddech. Umożliwili nam to uczniowie klasy III T4b wspomagani przez koleżanki z II LP oraz kolegów z kl. III T4i, którzy pod opieką pani Jolanty Szpytmy, pana Andrzeja Pietrzaka i pana Janusza Sagana przygotowali montaż słowno-muzyczny.
Na wielu twarzach było widać smutek, zadumę i skupienie. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy Barkę, ulubiona pieśń Ojca Świętego. Była ona wyrazem naszej wdzięczności i pamięci o wielkim Polaku, którego nam podziwiać i słuchać było dane.
J.Sz.


Polecamy:
-Galeria - Rocznica śmierci Jana Pawła II - 2008

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl