Warsztaty taneczne

24.10.2007 09:11:01
Warsztaty taneczne22.10.2007r w ramach projektu „Szkoła Dla Ciebie” odbyły się warsztaty taneczne dla uczestników zajęć „Taniec dla każdego” jak również wielu chętnych osób zainteresowanych tańcem, które poprowadził pan Piotr Bałabuszek – tancerz, juror i instruktor tańca nowoczesnego i towarzyskiego.
Celem tych warsztatów było poznanie różnych form tańca, stylów tanecznych, a także nabycie i doskonalenie praktycznych umiejętności tanecznych.
Zajęcia odbyły się w trzech grupach:
Taniec nowoczesny – breakdance dla chłopców
Taniec nowoczesny – hip hop dla dziewcząt
Taniec towarzyski

Polecamy:
-Galeria - Warsztaty teneczne - "Szkoła dla Ciebie" - 2007

Na zajęciach breakdance chłopcy, mieli okazję poznać i wykonać niektóre elementy tego tańca. Nie jest to prosty taniec, wymaga bowiem wysokiej sprawności fizycznej, umiejętności akrobatycznych i koordynacji ruchowej. Jak się jednak okazało mamy talenty wśród uczniów, którym w tym miejscu należą się gratulacje przede wszystkim za odwagę i zaprezentowane umiejętności.
Podczas warsztatów także dziewczęta mogły doskonalić swoje umiejętności taneczne w tańcu nowoczesnym, poznając i ucząc się elementów hip hop.
Uczestnicy zajęć „Taniec dla każdego,” w trakcie zajęć tańca towarzyskiego, pod czujnym okiem fachowca doskonalili znane już kroki walca angielskiego i cha cha, jak również poznali kroki walca wiedeńskiego. Dzięki tym warsztatom mogli też poprawić swoją postawę taneczną i technikę tańca, by na parkiecie prezentować się pięknie i dostojnie.
Zainteresowanie tymi formami tańca podczas warsztatów było dość duże, o czym świadczy liczba osób uczestniczących bezpośrednio w zajęciach, jak również tych, którzy je obserwowali. Cieszy fakt, że spora część młodzieży wyraziła chęć uczestnictwa w kolejnych warsztatach.

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl