III Gala Taneczna

12.06.2007 06:44:21
06.06.2007r. w ramach projektu „Szkoła dla Ciebie” młodzież z naszej szkoły, uczestnicząca w zajęciach „Taniec dla Każdego” miała okazję wziąć udział w koncercie III Gala Taneczna, która odbyła się w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”.
Podczas Gali prezentowały się grupy tańca towarzyskiego Akademii Promocji Tańca w Puławach prowadzone przez parę taneczną p. Kamilę i Bartka Rudny.
Jako pierwsze zaprezentowały się grupy dziecięce, które uczęszczają na zajęcia od września i spotykają się raz w tygodniu. Dzieci odtańczyły walca angielskiego, cha chę i sambę. Wielki aplauz publiczności zyskała sobie grupa przedszkolaków prowadzona przez panią Kamilę, która zaprezentowała cha chę, sambę, makarenę oraz „powyginała śmiało ciało” w rytm piosenki z filmu „Madagaskar”. Im wyższe kategorie wiekowe, tym większy poziom zaawansowania. Np. grupa klasa taneczna zaprezentowała poza wiązanką wyżej wymienianych tańców latynoamerykańskich jiva oraz tango. Grupa ta ćwiczy trzy razy w tygodniu i uczestniczy w obozach tanecznych, posiada też jednolite stroje.
Mogliśmy obejrzeć również amatorską grupę, która zaprezentowała salsę oraz pokaz salsa styling- taniec tylko dla dziewcząt kształtujący i modelujący sylwetkę.
Jako ostatnia wystąpiła profesjonalna formacja taneczna ( 8 par, ubrani w czarno – czerwone stroje ) i wspaniale wykonali choreografię składającą się z tańców latynoamerykańskich tj : cha cha, rumba, samba, paso double, jive.
Poza grupami tańca towarzyskiego wystąpiły jeszcze dwie grupy street dance, prezentujące układy break dance, hip hop, disco elektro. Pokaz ten wzbudził duże zainteresowanie i aplauz publiczności, gdyż mogliśmy podziwiać nie tylko duże umiejętności taneczne, ale i wysoką sprawność fizyczną tancerzy, szczególnie tych najmłodszych.
Koncert ten pokazał jak ogromne jest zainteresowanie tańcem towarzyskim zarówno wśród dzieci jak i młodzieży, a świadczy o tym duża liczba dzieci uczęszczających na zajęcia. Poziom tych grup jest oczywiście różny, ale dzięki temu można było zobaczyć drogę jaką przechodzą tancerze – amatorzy, mozolnie doskonaląc swoje umiejętności początkowo raz w tygodniu, później bardziej świadomie kilka razy w tygodniu, by wreszcie dojść do profesjonalizmu. Nieistotne jest kiedy zaczynamy tańczyć, czy jako dzieci, młodzież, czy dorośli , ale najważniejsze są chęci, zainteresowanie tańcem, wytrwałość i systematyczność.
Taniec wpływa na poprawę sprawności fizycznej, może dawać dużo przyjemności , radości i satysfakcji, dodawać też pewności siebie, ale wymaga wiele wysiłku i trudu, wielu godzin spędzonych na sali gimnastycznej o czym przekonali nas podczas występu uczestnicy III Gali Tanecznej w Puławach.

Joanna Mendykowska

Polecamy:
-Galeria - III Gala Taneczna w DOMU CHEMIKA w Puławach - Szkoła dla Ciebie - 2007

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl