InO

17.04.2007 17:47:48
InOImprezy na orientację to niepowtarzalna forma połączenia turystyki z rywalizacją sportową. Uczestnicy startują indywidualnie lub w parach pokonując specjalnie przygotowaną trasę na specyficznych mapach. Zawodnicy muszą w lesie znaleźć punkty kontrolne i wybrać punkty prawidłowe nie dając się wprowadzić w błąd punktami stowarzyszonymi. Liczy się dokładność i precyzja w pokonaniu trasy, czas jest drugorzędną sprawą. Każdy znajdzie coś tu dla siebie. Dostępne są różne kategorie, w zależności od stopnia zaawansowania i wieku; w tym kategorie: piesze, rowerowe, kajakowe, konne, samochodowe, a nawet podwodne.
Imprezy na orientację stanowią atrakcyjną formę czynnego wypoczynku w postaci gier, zabaw, marszów, imprez sprawnościowych, itp. Udział w nich pozwala rozwijać u uczestników, a szczególnie u młodzieży, samodzielność podejmowania decyzji, umiejętność poruszania się w nieznanym terenie, odporność psychiczną i fizyczną, wytrwałość w dążeniu do celu. Uczestnikami są zarówno dzieci, jak i osoby starsze, a nawet w podeszłym wieku. Zróżnicowana skala trudności tras i terenu, podział ze względu na wiek, pozwalają dobrać trasę najbardziej odpowiednią dla siebie i swoich umiejętności coraz częściej w ulubionej dyscyplinie. Nie jest wymagany również żaden specjalistyczny i drogi sprzęt, a przy pewnej wprawie można sobie poradzić nawet bez kompasu.
W naszej szkole w ramach programu unijnego "Szkoła dla Ciebie" powstaje klub InO imprez na orientację, w ramach jego działalności będą odbywały się zajęcia propagujące imprezy tego typu.
W czerwcu zostanie zorganizowana impreza na orientację dla całej społeczności szkolnej. Dla najaktywniejszych członków klubu przewidziano liczne atrakcje np. wakacyjne zgrupowanie na Roztoczu.
Uczniowie naszej szkoły opracowali logo klubu, najciekawsze prace wykonały uczennice:
Dorota Lewczyk - kl I lpe
Magdalena Machul - kl II lpue
Agnieszka Garszczal - kl I lpe


WSZYSTKICH ZAINTERESOWNYCH ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH!!! SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNYCH ATRAKCJI OFEROWANYCH W RAMACH PROGRAMU "SZKOŁA DLA CIEBIE"!!!
(szczegółowe informacje można uzyskać u p. Urszuli Wilkołazkiej)

Polecamy:
-Prace na logo klubu InO

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl