"Jesteś matką wielką i ogromną"

14.11.2006 09:30:54
11 listopadaW dniu 13 listopada spotykaliśmy się na akademii z okazji 88 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Upamiętniliśmy wydarzenie najważniejsze dla naszego bytu narodowego – odzyskanie przez nasz kraj wolności i niepodległości.
Święto niepodległości jest szczególnym dniem, odkrywamy w nim, że Polska, do której przywykliśmy, jest dla nas darem, za jej wolność nasi przodkowie płacili cenę najwyższą – męczeństwa i życia. 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa.
Oddajemy tym sposobem szacunek wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie. Listopad to czas szczególnej refleksji nad przemijaniem. Niedawno sprzątaliśmy groby naszych zmarłych, zanosiliśmy kwiaty, paliliśmy znicze. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że pamiętamy.
Zapaliliśmy także znicze na grobach nieznanych żołnierzy, którzy w różnym czasie oddali swe życie za ojczyznę. Po nich było jeszcze wielu, wspaniałych i dzielnych, których, jak liście, starł, skruszył czas.
Dziś – z perspektywy ponad ośmiu dziesięcioleci, z pozycji niedawno odrodzonej państwowości i demokratycznych przemian, popatrzmy na tę datę z patriotyczną refleksją nad przebytą drogą. Dylematów, których nie oszczędziła nam polska historia i nie szczędzi współczesność, nikt za nas i bez nas nie rozwiąże. To obowiązek i odpowiedzialność naszego pokolenia, żeby Polska była Polską.
Uroczysta akademia została przygotowana przez uczniów klasy III LPzi wspólnie z wychowawczynią p. URSZULĄ WILKOŁAZKĄ. Gościnnie wsparli ich koledzy z klasy II T4i i klasy IV TM4a.

Polecamy:
-GALERIA - 11 listopada - Święto Niepodległości - 2006

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl