„Spotkajmy się nad morzem” – promocja nowej książki Moniki A. Oleksa

01 Październik 2020
 25.09.2020 r. odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Moniką A. Oleksa, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bychawie i Kawiarnię Artystyczną “Złota Lira”.  Pani Monika urodziła się i mieszka w Lublinie. Debiutowała w 2002 r. zbiorem opowiadań “Uśmiech Mima”. W 2011 roku ukazała się jej pierwsza powieść “Miłość w kasztanie zamknięta”. Na co dzień jest lektorem języka angielskiego, mamą , żoną ,uważną obserwatorką życia i bardzo ciepłą osobą.
    Spotkanie połączone było z promocją nowej książki “Spotkajmy się nad morzem. Jest to kontynuacja powieści "Tylko morze zapamięta”. Dekoracje i oprawa spotkania przeniosły uczestników w klimat nadmorskich Dąbek, w których to rozgrywa się akcja utworu.  Jest to powieść ,która “wciąga”, pełna plastycznych obrazów ale przede wszystkim zawiera dużo życiowej mądrości. Skłania do refleksji nad tym czym są m.in. marzenia, miłość, wybaczenie.
Pisarka w podziękowaniu skierowanym do czytelnika napisała:
“Czasami tylko jedno zdanie może być odpowiedzią na nasze pytania i dylematy , wskazówką  lub drogowskazem na życiowym rozdrożu. … Książki dają nam siłę, pomagają uwierzyć ,że niemożliwe może stać się możliwe, i uczą wiary w to ,że marzenia naprawdę się spełniają ,jeśli zrobi się coś, by wyjść im naprzeciw.”
      Zachęcam do lektury i zapraszam do biblioteki po książkę z dedykacją Moniki Anny Oleksa. Ja czekam na obiecaną przez autorkę kontynuację powieści.

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl