Parlamentarzyści na miarę Europy!

07.09.2006 12:35:31
Znamy już najlepszych polskich europosłów! Nie prawdziwych polityków z Brukseli, lecz dziewięcioro młodych ludzi z całej Polski, którzy zwyciężyli w Grze Internetowej "Zostań Eurdeputowanym" organizowanej przez Polską Fundację imienia Roberta Schumana. W gronie dziewięciu zwycięzców znalazł się, absolwent naszej szkoły a obecnie od 1 października student UMCS - MIROSŁAW CIOŁEK - GRATULACJE !!!
Ostatniego dnia czerwca zakończyła się Gra "Zostań Eurodeputowanym" - pierwsza taka inicjatywa w Polsce. W projekcie Polskiej Fundacji imienia Roberta Schumana udział wzięli polscy uczniowie i studenci, którzy przez pięć miesięcy wcielali się w rolę członków Parlamentu Europejskiego.
Od 1 lutego do 30 czerwca 2006 roku ponad 3000 uczestników zarejestrowało się jako wirtualni europosłowie - zajmowali się prawdziwymi problemami Europy, tworzyli frakcje partyjne i koalicje, negocjowali i dyskutowali, przewidywali wyniki głosowań w prawdziwym Parlamencie oraz odpowiadali na pytania związane z Unią Europejską. Projekt realizowany był dzięki wsparciu i we współpracy z Parlamentem Europejskim, Fundacją Konrada Adenauera oraz Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego. Dziewięcioro zwycięzców Gry pojedzie do Brukseli na zaproszenie polskich eurodeputowanych - Janusza Onyszkiewicza, Dariusza Rosatiego oraz Bogusława Sonika - weźmie udział w sesji prawdziwego Parlamentu. Ponadto co miesiąc najaktywniejsi uczestnicy nagradzani byli gadżetami związanymi z Fundacją oraz Parlamentem Europejskim.

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl