Europejski Tydzień Sportu

26 Wrzesień 2019
  26 września 2019 roku w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu uczniowie klasy I TPS i II TI wraz z nauczycielami Katarzyną Maciejczyk i Joanną Mendykowską uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie. Europejski Tydzień Sportu  to inicjatywa Komisji Europejskiej mająca promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.
Na początku wysłuchaliśmy  wykładu dotyczącego  zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia, po czym wzięliśmy udział w zajęciach rugby, przeprowadzonych przez instruktora tej dyscypliny.

Po zakończonych zajęciach sportowych uczniowie wzięli udział w testach sprawnościowych (pomiarach somatycznych, skłonie w siadzie, pomiarze siły ścisku dłoni, biegu wahadłowym 5x10m,  zwisie  na  drążku,  skoku  w  dal  z  miejsca,  ergometrze  wioślarskim). Podczas wykonywania testów mieliśmy okazję spotkania z Weroniką Deresz polską mistrzynią świata w wioślarstwie. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i gadżety oraz podziękowania za włączenie się do tej inicjatywy.
Imprezy w ramach Europejskiego Dnia Sportu wspierało Ministerstwo Sportu i Turystyki, AZS Warszawa oraz program Erasmus+.

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl