Fit z HUBALEM

26 Wrzesień 2019
 24 września  2019roku w ZSZ Nr1 im. majora H. Dobrzańskiego w Bychawie, odbyły  się zajęcia fitness dla dziewcząt i kobiet pod nazwą  „Bądź Fit z „Hubalem” III zorganizowane w ramach V Europejskiego Tygodnia Sportu.

Tydzień ten miał na celu  zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.


Takie też było założenie organizatorów „Bądź Fit z „Hubalem” III, a głównym celem tego wydarzenia, zorganizowanego po raz kolejny w murach naszej szkoły,  była  promocja różnych form fitness oraz  zdrowego stylu życia i odżywiania  wśród dziewcząt i kobiet.

 
 Zajęcia zaplanowano tak, by każda uczestniczka  mogła wziąć udział we wszystkich sesjach treningowych lub wybrać odpowiednią dla siebie formę aktywności. Tym razem instruktorki i zarazem nauczycielki wychowania fizycznego w ZSZ Nr 1 w Bychawie,  próbowały  przekonać kobiety i dziewczęta do trzech form fitnessu:
 
 
 
·         Zumby, która łączy elementy  aerobiku i tańca. Jako trening  cardio  pozwala spalić mnóstwo kalorii, sprzyja więc odchudzaniu, a przy tym dostarcza wiele spontanicznej radości i energii.
 
 
·         Tabaty, która jest  połączeniem tradycyjnych ćwiczeń aerobowych  z intensywnym treningiem interwałowym. Trening  trwa tylko 4 minuty, jest to więc  doskonała forma aktywności  dla zapracowanych i narzekających na brak czasu. Przez 20 sekund wykonujemy jak najwięcej powtórzeń danego ćwiczenia, na miarę swoich możliwości i 10 sekund odpoczywamy. Sesje ćwiczeń powtarzamy 8 razy. Tabata pozwala zarówno na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, dotlenienie całego ciała oraz poprawę ogólnej sprawności.
·         Treningu  z piłką fitball, która uaktywnia wszystkie partie ciała. Ćwicząc z piłką  wzmacniamy mięśnie głębokie, poprawiamy równowagę, koordynację ruchową,  postawę i  stabilizujemy  kręgosłup,  Dzięki piłce możemy nie tylko zrzucić wagę, wzmocnić mięśnie, a także rozciągnąć mięśnie i zrelaksować się.
 
 
Systematyczna aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie podstawą do zachowania zdrowia, dobrego samopoczucia, poprawy kondycji i utrzymania ładnej sylwetki.
 
 
W przygotowanej „Fit kawiarence” uczestniczki mogły spróbować zdrowych wypieków w wersji fit. Smakołyki wykonane  na bazie kaszy jaglanej z wykorzystaniem tylko naturalnych cukrów znajdujących się w  suszonych owocach, orzechów, płatków owsianych  i ziaren, mogą być zdrową alternatywą  dla tradycyjnych  słodyczy, w których znajdują się szkodliwe  tzw. puste kalorie i niezdrowe tłuszcze.
 
 
W  „Fit kawiarence” znalazły się: sernik z kaszy jaglanej i dyni, tarta ze śliwkami, batony  z bakaliami i ziarnami, kulki mocy z masłem orzechowym, rafaello z kaszy jaglanej, ciasteczka owsiane i amarantuski.

 Uczennice klasy I Technikum Usług Fryzjerskich pod kierunkiem pań: Beaty Drążek  i Agnieszki Maciąg przygotowały stoisko z poradami dotyczącymi pielęgnacji włosów oraz zachęcały do skorzystania z oferty szkolnego salonu fryzjerskiego. Dla uczestniczek naszego wydarzenia przygotowały specjalne zaproszenia.
 

Be Active – bądźmy aktywne na co dzień i zdrowo się odżywiajmy, bo to jest kluczem do utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego na długie lata.

Do zobaczenia na kolejnych edycjach  „Bądź Fit z „Hubalem”.

 
Wydarzenie  przeprowadziły nauczycielki wychowania fizycznego:
Katarzyna Maciejczyk i Joanna Mendykowska.
 

 
Joanna Mendykowska 
 „Bądź Fit z „Hubalem” III za nami. Dziękujemy za zainteresowanie i udział w tym wydarzeniu,  za wspólny trening i czas spędzony w miłej atmosferze, którą razem stworzyłyśmy. 

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl