Dar krwi dla bliźnich …

05 Lipiec 2019
    We wtorek 04 czerwca 2019 r. odbyła się  trzecia już w tym roku szkolnym akcja honorowego krwiodawstwa. Szkolna inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem naszej młodzieży. W poborze uczestniczyli również nauczyciele i absolwenci. Wśród nich byli zarówno ci, którzy po raz kolejny oddali honorowo krew ale również tacy, którzy zaledwie w tym roku ukończyli 18 lat i mogli pomóc innym. 
  W akcji udział wzięło 16 osób. Ostatecznie zakwalifikowanych zostało 14 osób. Młodzież,
nauczyciele i absolwenci oddali 6300 ml pełnej krwi! Ma to podwójne znaczenie, bowiem jeden dawca może uratować życie dwóm biorcom. Pierwszy raz krew oddało czterech uczniów. Gratulujemy decyzji. To kolejna cegiełka szkolnej społeczności „Hubala” na rzecz najbardziej potrzebujących. W ich imieniu serdecznie Wam dziękujemy!


  W bieżącym roku szkolnym, w trzech akcjach udział wzięło 51 osób. Łącznie oddano 22.950 ml pełnej krwi.
   Jesteśmy dumni z tego, co robią nasi uczniowie, absolwenci, nauczyciele i sympatycy szkoły. Koordynatorem wszystkich akcji krwiodawstwa jest pedagog szkolny pan Janusz Sagan.
 
   Następna Szkolna Akcja HDK 26 września 2019 r. Zapraszamy do udziału – ta forma pomocy jest bardzo cenna, a nic nie kosztuje.Galeria zdjęć...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl