Kibicujemy podczas WC U20 w Lublinie

28 Maj 2019
W poniedziałek 27 maja 2019roku, grupa uczniów z klas I TI i I TPS z p. J. Mendykowską i p. R. Skoczylasem,  miała okazję uczestniczyć w sportowym wydarzeniu, kibicować i na żywo oglądać mecz Honduras : Urugwaj (0:2) na Arenie Lublin,  podczas, odbywających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej FIFA U- 20. 
 
 
 
Polska jest  gospodarzem Mistrzostw Świata FIFA U-20, a jednym z miast gospodarzy tej imprezy jest m.in.  Lublin. Na lubelskim stadionie zaplanowano  dziewięć meczy.
Turniej rozpoczął się 23 maja i potrwa do 15 czerwca 2019 roku. Rywalizacja toczy się  w sześciu miastach: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi i Tychach. Ogółem odbędą się 52 potyczki. Mecz otwarcia i finał rozegrano w  Łodzi, która będzie gospodarzem dziesięciu spotkań. Ogółem w turnieju zagrają 24 drużyny. W Lublinie odbędzie się sześć spotkań fazy grupowej, w których po trzy razy wybiegną na murawę zespoły walczące w grupach A i C. Te mecze zostaną rozegrane 23, 24, 26, 27, 29 oraz 30 maja. W kolejnym etapie rozgrywek na lubelskim stadionie odbędą się dwa mecze 1/16 finału - odpowiednio 3 i 4 czerwca, a z kolei 11 czerwca zostanie tu rozegrane jedno z dwóch spotkań półfinałowych. Finał zaplanowano na 15 czerwca, a dzień wcześniej w Gdyni odbędzie się mecz o trzecie miejsce.

 Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl