Bądź Fit z „Hubalem”

13 Luty 2019
 12.02.2019r. w   Zespole Szkół Zawodowych  Nr 1  im. majora H. Dobrzańskiego w Bychawie, odbyły się zajęcia fitness dla dziewcząt i pań z Bychawy i okolicy,  pod nazwą Bądź Fit z „ Hubalem”. Pierwsza edycja tego typu zajęć fitness odbyła się we wrześniu 2018r i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dziewcząt i kobiet. Stąd pomysł na zorganizowanie ponownie imprezy, której celem była promocja aktywności ruchowej,  w szczególności różnych form fitness, zdrowego stylu życia i odżywiania  oraz integracja międzypokoleniowa. Organizatorom zależało, na tym aby zachęcić do aktywności zarówno  dziewczęta,  jak i ich mamy. Zainteresowanie  zajęciami przerosło nasze oczekiwania. W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej ćwiczyły uczennice, mamy z córkami, kobiety pracujące w różnych instytucjach, nauczycielki, panie na emeryturze - innymi słowy kobiety w różnym wieku.

Tym razem w  programie zajęć znalazły  się:
·         energetyczna Zumba, która łączy w sobie elementy aerobiku i tańca,
·         TBC – trening całego ciała o umiarkowanej intensywności  z wykorzystaniem różnego rodzaju ciężarków, taśm, piłek  itp.
·         Tabata – krótki, interwałowy  trening przyspieszający metabolizm,
·         ćwiczenia na zdrowy kręgosłup oraz stretching.
 
 
Każda uczestniczka mogła wziąć udział we wszystkich treningach lub wybrać odpowiednią dla siebie formę ćwiczeń.   W trakcie imprezy przygotowano kilka atrakcji.  Można było dokonać pomiarów i analizy składu ciała, określić wiek metaboliczny  oraz uzyskać informacje o zdrowym stylu życia i odżywiania. W  przygotowanej Fit Kawiarence można było  posilić się zdrowymi produktami i wymienić przepisami.  Wśród przyrządzonych przekąsek znalazły się m.in.: jabłka, mikro kanapki z pieczywa żytniego na zakwasie z pastą ze słonecznika i suszonych pomidorów, fit  „smalczykiem ” z fasoli, batony muesli, ciastka owsiane, kokosowe, ciastka z ciecierzycy, fit brownie, kaszak i rafaello z kaszy jaglanej, babeczki marchewkowe i dyniowe, ciasto kokosowe bezglutenowe  z czekoladą,  słone krakersy z ziaren.
 
 
Zajęcia Bądź Fit z „Hubalem” odbyły się z inicjatywy pani Joanny Mendykowskiej – instruktorki fitness i nauczycielki wychowania fizycznego w ZSZ Nr1 w Bychawie, która zorganizowała spotkanie i przeprowadziła trening razem z paniami: Jolantą   Konieczną - Rapa - instruktorką fitness i  nauczycielką wychowania fizycznego  z Bystrzycy Starej oraz  Katarzyną Maciejczyk – nauczycielką wychowania fizycznego z ZSZ Nr 1 w Bychawie.
 
 
Szczególnie serdeczne podziękowania dla pani Jolanty Koniecznej – Rapa za pomoc i przeprowadzenie po raz kolejny treningów podczas naszego wydarzenia.
 
Wszystkim uczestniczkom dziękujemy za obecność i wspólne,  aktywne spędzenie   popołudnia i wieczoru. Zachęcamy do systematycznej aktywności dla zdrowia, sylwetki, urody  i dobrego samopoczucia oraz do zdrowego odżywiania.
Do zobaczenia na kolejnej edycji Bądź Fit z „Hubalem”.

 

 Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl