Dar krwi dla bliźnich

20 Grudzień 2018
 We wtorek 18 grudnia 2018 r. odbyła się  druga już w tym roku szkolnym akcja honorowego krwiodawstwa. Szkolna inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem naszej młodzieży. W poborze uczestniczyli również nauczyciele i absolwenci. Wśród nich byli zarówno ci, którzy po raz kolejny oddali honorowo krew ale również tacy, którzy zaledwie w tym roku ukończyli 18 lat i mogli pomóc innym.

   W akcji udział wzięło 24 osoby. Niestety, pora roku sprzyja przeziębieniom, dlatego tylko część zadeklarowanych osób przeszła wstępną weryfikację i mogła oddać krew. Ostatecznie zakwalifikowanych zostało 16 osób. Młodzież, nauczyciele i absolwenci oddali 7200 ml pełnej krwi! Ma to podwójne znaczenie, bowiem jeden dawca może uratować życie dwóm biorcom. Jak zawsze organizatorem tej szlachetnej inicjatywy był pan Janusz Sagan – pedagog szkolny.

   Zorganizowane przedsięwzięcie pokazało, że jest świadomość i wiedza naszej młodzieży na temat problemu niedoboru w zapasach krwi. Dowodem tego jest to, że co roku są nowi chętni do udziału w corocznych akcjach. Cieszymy się, że swoją dobrodusznością zaszczycają nas zawsze nasi absolwenci.

 

 
Wszystkim honorowym dawcom kropli życia serdecznie dziękujemy!

Następna szkolna akcja HDK  jest zaplanowana na


26 marca 2019 r.


Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl