Sejm Dzieci i Młodzieży

17.05.2006 11:02:26
Sejm Dzieci i Młodzieży Miło nam jest donieść, że uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci wzięli udział w konkursie o uzyskanie mandatu poselskiego SDiM. Wojewódzka Komisja Wyborcza, po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami, na podstawie art. 5 ordynacji wyborczej do Sejmu Dzieci i Młodzieży dokonała wyboru posłów XII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Komisja przyznała 29 mandatów poselskich dla młodych posłów z województwa lubelskiego. Wśród nich są dwaj uczniowie z naszej szkoły: ŁUKASZ SOBASZEK i MICHAŁ CIOŁEK. GRATULUJEMY!!! W nagrodę za wysiłek intelektualny pojadą 1 czerwca na XII Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Ponadto Łukasz zakwalifikowany został do prac w komisji problemowej. Komisje problemowe obradowały w dniu 13 maja w Gmachu Sejmu RP i opracowały projekty uchwał, które zostaną przyjęte w dniu 1 czerwca na Sesji.

Hasłem wiodącym tej Sesji będzie:
"Ekologia - wybór przyszłości"

Podstawą zdobycia mandatu posła Sejmu Dzieci i Młodzieży było napisanie pracy pisemnej na jeden z następujących tematów:
1.Ekologia w polityce i gospodarce.
2.Człowiek w zgodzie z naturą.
3.Moje działania na rzecz ochrony przyrody i środowiska.


Michał napisał pracę na temat pierwszy, a Łukasz na temat trzeci. Naszym posłom raz jeszcze serdecznie gratulujemy zdobytych mandatów i życzymy owocnych obrad.

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl