Rajd „Rowerem dla Niepodległej”

11 Październik 2018
10 października 2018r uczniowie naszej szkoły z klas I TIPS, II TI i IITPS razem z opiekunkami panią Barbarą Długoszek i panią Joanną Mendykowską,  uczestniczyli w rajdzie „Rowerem dla Niepodległej”.  Wyprawa ta była kontynuacją zaplanowanych w ubiegłym roku działań, dla uczczenia 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jednocześnie była doskonałą okazją do integracji uczniów klasy I, poznania swojej „Małej ojczyzny” oraz promowania zdrowego stylu życia i turystyki rowerowej.


Pogoda w tym dniu była przepiękna i zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu.  Wyruszyliśmy spod budynku szkoły i udaliśmy się drogą prowadzącą przez Olszowiec, Romanów i Lewandowszczynę. Przemierzając okolice rowerem mogliśmy podziwiać tereny naszej okolicy i zachwycać się pięknem jesiennej przyrody. Omijając Boży Dar dotarliśmy do Krzczonowa. Naszą wyprawę kontynuowaliśmy poruszając się  ścieżką rowerową wzdłuż drogi wojewódzkiej i  dojechaliśmy do miejscowości Gierniak. Tam zatrzymaliśmy się w pobliskim zajeździe, by zregenerować się i posilić. Następnie wyruszyliśmy drogą prowadzącą przez Teklin,  Kosarzew Dolny, Kosarzew Kolonię, Skawinek i Wolę Dużą. Jadąc ścieżką wzdłuż Kosarzewki,  podziwialiśmy uroki doliny rzeki i porastającą jej brzegi roślinność. Naszą uwagę zwrócił niewielki staw,  z  którego dna biją źródła, dające wrażenie trzęsącej się wody.
Pomimo wysiłku fizycznego, wróciliśmy do szkoły, uśmiechnięci,  zrelaksowani , dotlenieni i zachwyceni pięknem otaczającej przyrody.

Turystyka rowerowa do doskonała forma przyjemnego i aktywnego spędzania czasu na łonie natury. Zachęcamy do jej uprawiania. Do zobaczenia na kolejnych szlakach rowerowych.


Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl