"My Europe, My Life, My Future" w Warszawie

27 Września 2018
 W dniach 22 - 23 września grupa młodzieży realizując zadania projektowe w ramach projektu "My Europe, My Life, My Future", z koordynatorem projektu Katarzyną Maciejczyk i panem Robertem Skoczylasem,  udała się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Realizując główne założenia projektu, uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych poza szkołą. Plan naszej wycieczki uwzględnił Centrum Kopernika, Muzeum Powstania Warszawskiego, Galerię Figur Stalowych, Wystawę Perły Motoryzacji oraz wiele zabytków Warszawy.


Celem Centrum Nauk Kopernika jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej. Mogliśmy poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. CNK to miejsce gdzie w sposób namacalny może poznać naukę. Znajdzie się tu eksponaty związane z falami, prądem, płynami czy zjawiskami chaotycznymi. Można udać się na spacer z żyroskopową walizką czy zbudować magnetyczny most. Galeria skupia się również na człowieku oraz wszystkim, co go otacza i wokół niego funkcjonuje.Można tu sprawdzić jak zmysły i umiejętności pozwalają odbierać, interpretować i opisywać świat oraz przetestować możliwości własnego ciała (wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów czy podatność na iluzje).
Muzeum Powstania Warszawskiego poświęcone jest wydarzeniom sierpnia i września 1944 roku. Stanowi hołd dla tych, którzy zginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Pobyt w muzeum pomógł nam zrozumieć historię.
W Galerii Figur Stalowych mogliśmy podziwiać 80 rzeźb inspirowanych bohaterami filmów, komiksów i bajek, światowe hity motoryzacji oraz motocykle wykonane w skali 1:1. 120 artystów pracowało nad wykonaniem tych rzeźb aby efekt końcowy zaskoczył wszystkich. Podstawowym budulcem figur jest złom stalowy w postaci kół zębatych , klocków hamulcowych, elementów skrzyń biegow, łańcuchów, przekładni, śrób, nakrętek.
Drugiego dnia naszej wycieczki zwiedziliśmy również Stare  Miasto, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza. Obejrzeliśmy Pomnik Smoleński, Kolumnę Zygmunta, Pomnik Mickiewicza i Warszawskiej Syrenki.

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl