Bądź Fit z „ Hubalem”.

26 Września 2018
 25 września 2018r, w   ZSZ Nr 1  im. majora H. Dobrzańskiego w Bychawie, odbyły się zajęcia fitness dla dziewcząt i pań z Bychawy i okolicy,  pod nazwą Bądź Fit z „ Hubalem”. Wydarzenie to przeprowadzono w ramach IV Europejskiego Tygodnia Sportu. Jego celem była promocja aktywności ruchowej,  w szczególności różnych form fitness, zdrowego stylu życia i odżywiania  oraz integracja międzypokoleniowa. Zależało nam, aby zachęcić do aktywności zarówno  dziewczęta,  jak i ich mamy. Mimo niesprzyjającej pogody, impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej ćwiczyły uczennice, mamy z córkami,  innymi słowy  kobiety w różnym wieku. Każda uczestniczka mogła wziąć udział we wszystkich treningach lub wybrać odpowiednią dla siebie formę ćwiczeń.  W programie zajęć znalazły się krótkie sesje treningowe takie jak:  rozgrzewka,  fat burning tabata, wzmacnianie: BPU ( brzuch, pośladki, uda), zdrowy kręgosłup, stretching i  cool down.


W trakcie imprezy przygotowano wiele atrakcji.  Można było dokonać pomiarów i analizy składu ciała, określić wiek metaboliczny oraz uzyskać informacje o zdrowym stylu życia i odżywiania przy stoisku  Klubu Zdrowego Stylu Życia i Odżywiania w Bychawie.  W przerwie można było  posilić się zdrowymi przekąskami w przygotowanej Fit Kawiarence. Wśród przyrządzonych przekąsek znalazły się m.in.: owoce, mikro kanapki z pieczywa razowego z pesto marchewkowym, pastą ze słonecznika i suszonych pomidorów, fit  „smalczykiem ” z fasoli, batony muesli, ciastka owsiane, ciastka z ciecierzycy, fit brownie, kaszak i rafaello z kaszy jaglanej, kulki mocy, babeczki marchewkowe. Do picia przygotowano wodę z cytryną  oraz herbatę ze skrzypu i pokrzywy.  Odbyło  się również losowanie  3 voucherów na bezpłatną  usługę w szkolnym salonie fryzjerskim.
Zajęcia Bądź Fit z ‘Hubalem” odbyły się z inicjatywy pani Joanny Mendykowskiej, która zorganizowała spotkanie i przeprowadziła trening razem z panią Jolantą   Konieczną - Rapa - nauczycielką wychowania fizycznego  z Bystrzycy Starej oraz  instruktorką fitness.
Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia Bądź Fit z ‘Hubalem” dla:
·         pani  Jolanty   Koniecznej – Rapa za poprowadzenie zajęć,  
·         pań: Moniki Stępień  i Justyny Ładoszek z Klubu Zdrowego Stylu Życia i Odżywiania w Bychawie za uatrakcyjnienie zajęć i rozpropagowanie imprezy wśród kobiet,
·         pań: Jolanty Szpytmy, Barbary Długoszek, Urszuli Wilkołazkiej i Anny Korby  za  przygotowanie zdrowych przekąsek
·         uczennic Anny Pizoń, Dominiki Sprawki, Natalii Depkiewicz,  Weroniki Kowalczyk, Agaty Maczki i Magdaleny Mełgieś za pomoc w zorganizowaniu  Fit kawiarenki.
Wszystkim uczestniczkom dziękujemy za obecność i wspólne,  aktywne spędzenie  wrześniowego popołudnia. BeActive , bądź aktywny.

Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl