Wyjaz do Lublina

22 Września 2018
 13 września 2018r. grupa uczniów biorących udział w projekcie " My Europe, My Life, My Future" wraz z opiekunami Katarzyną Maciejczyk i Andrzejem Pietrzakiem, udali się na zajęcia edukacyjne poza szkoła do Lublina. Realizując zadania projektowe, tym razem skupiliśmy się na zagadnieniach związanych ze sportem i kuchnią. Strefa Wysokich Lotów , Muzeum Cebularza, Laser City to miejsca, w który  odbyliśmy nasze zajęcia poza szkołą. W SWL uczestniczyliśmy w zajęciach WF do góry nogami, gdzie pod okiem instruktora zgłębialiśmy podstawy akrobatyki łączą sport z zabawą. Skoki na trampolinach, połączone z elementami akrobatyki były dla nas doskonała okazją na realizację aktywności fizycznej w nowoczesnych warunkach. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w muzeum cebularza.

W Regionalnym Muzeum Cebularza podczas interaktywnego pokazu z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka zapoznaliśmy się z  genezą powstania tego wspaniałego wypieku, który od setek lat napełnia żołądki i sprawia radość ludności z terenu Lubelszczyzny oraz ich gości. Podczas wizyty dowiedzieliśmy się czegoś z historii Lublina, poznali legendę i przepis na cebularze oraz odkryli właściwości jego składników. W czasie pokazu na chwilę mogliśmy  stać się piekarzami przyczyniając się do powstania aromatycznych cebularzy. Naszą wyprawę zakończyła wizyta w Laser City, gdzie pod okiem pracowników stoczyliśmy rozgrywki paintball.

Wyjazd i zajęcia w jakich wzięliśmy udział były doskonałą okazją na interację grupy, nauczenia się czekoś nowego, czego nie moglibyśmy poznać w szkole. Nauczyli odpowiedzialności za siebie i za innych.

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl