Druh Rafał w finale centralnym …

27 Kwiecień 2018
 26 kwietnia 2018 roku w Sali Konferencyjnej Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

   W eliminacjach wzięli udział przedstawiciele z 20 powiatów województwa lubelskiego. Powiat Lubelski, w grupie szkół ponadgimnazjalnych, reprezentował uczeń klasy III Tps Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie Rafał Sulowski.


   Eliminacje składały się z dwóch etapów: testu pisemnego i części ustnej. Uczestnicy turnieju zgodnie z regulaminem byli podzieleni na trzy grupy wiekowe: I grupa - uczniowie szkoły podstawowej, II grupa – gimnazjum, III grupa - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Każdy powiat miał trzech reprezentantów. W pierwszej części młodzież odpowiadała na trzydzieści testowych pytań jednokrotnego wyboru z dziedziny szeroko rozumianego pożarnictwa. Uczestnicy musieli wykazać się szerokim zakresem wiedzy z zakresu pożarnictwa zawodowego i ochotniczego. Z każdej grupy wiekowej do finału ustnego zakwalifikowało się pięć osób, które uzyskały największą ilość punktów z testu pisemnego. Nasz finalista zdobył największą ilość punktów i zakwalifikował się do finału ustnego.


   W finale odpowiadał na trzy losowo wybrane pytania. Rafał zajął drugie miejsce ulegając zwycięzcy tylko o 0.5 pkt. i będzie reprezentował województwo lubelskie w eliminacjach ogólnopolskich. Finał  centralny XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbędzie się w Świdwinie /zachodniopomorskie/ w dniach 1 - 3 czerwca 2018 roku. Opiekunem Rafała jest Janusz Sagan.


   Wszyscy uczestnicy turnieju oraz opiekunowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i podziękowania.


   Fundatorami nagród oraz upominków dla uczestników byli:

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa lubelskiego.

Rafałowi życzymy powodzenia na etapie centralnym … 

Galeria zdjęć...


DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl