Z wizytą u „Hubala” w Radomiu …

19 Kwiecień 2018
    W dniu 18 kwietnia 2018 roku delegacja naszej szkoły, na zaproszenie Zespołu Szkół  Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, udała się do Radomia. Tam w radomskim „Hubalu” odchodzono Dzień Patrona Szkoły.  W tym roku wydarzenie to zbiegło się z 50 rocznicą nadania Sztandaru Młodzieżowemu Kręgowi Instruktorskiemu ZHP w Radomiu im. „Hubalczyków”. Po ceremoniale szkolnym nastąpiły przemówienia oficjalne: pani dyrektor Beaty Jasek oraz zaproszonych gości, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Patrona oraz wręczenie odznaczeń. Po części oficjalnej, wspólnie obejrzeliśmy program artystyczny poświęcony legendarnemu Hubalowi, a następnie wysłuchaliśmy prelekcji dotyczącej losów Sztandaru od początku jego istnienia. W repertuarze części artystycznej znalazły się brawurowo wykonane przez pana Cezarego Jawoszka piosenki turystyczne i harcerskie. 

   Uroczystość zakończyła się wręczeniem tortu i odśpiewaniem symbolicznego Sto Lat! dla wieloletniego przyjaciela szkoły pana pułkownika Mariana Zacha - prezesa środowiska „Hubalczycy” oraz Kustosza Tradycji i Chwały Oręża Polskiego.

   Całej społeczności szkolnej radomskiego „Hubala” składamy serdeczne podziewania za zaproszenie nas na obchody Dnia Patrona Szkoły. Mamy nadzieję, że już wkrótce  spotkamy się w murach naszego bychawskiego „Hubala” …


Galeria zdjęć ...

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl