Konferencja szkolnictwa

17 Kwiecień 2018
 Już po raz szósty Powiat Lubelski zorganizował Powiatową  Konferencję Szkolnictwa Zawodowego. Hasłem  przewodnim było „Dobry zawód – pewna praca”. Spotkanie odbyło się 16 kwietnia 2018 r.  w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie. 
   Konferencja rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów  ZSZ Nr 1 im. H. Dobrzańskiego w Bychawie. Następnie gości i uczestników powitał Jerzy Sprawka dyrektor ZSZ Nr 1 w Bychawie. Oficjalnego otwarcia dokonał Starosta Lubelski Paweł Pikula, podkreślając jak ważny i niełatwy jest wybór szkoły ponadgimnazjalnej, która ma duży wpływ na start w dorosłe życie.

   Na uczestników konferencji czekały liczne atrakcje i niespodzianki. Najważniejszą była ścieżka edukacyjna, która składała się z dziesięciu przystanków tematycznych. Na każdym z nich można było wziąć udział w warsztatach i pokazach poszczególnych kierunków kształcenia. Pani Jolanta Bielecka, absolwentka ZSZ NR 1 im. mjr. H. Dobrzańskiego w Bychawie, przybliżyła uczniom swoją ścieżkę kariery, a doradca zawodowy z Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublinie Pani Agnieszka Kośkiewicz służyła młodzieży dobrą radą w wyborze dalszego kierunku kształcenia oraz pomagała określić predyspozycje do wykonywania wymarzonego zawodu.
   Kolejnym punktem  programu były konkursy tematyczne z nagrodami, losowanie nagród przez uczestników ścieżki edukacyjnej i rozstrzygnięcie II etapu konkursu zawodowego dla młodzieży, który odbył się w ramach działań promocyjnych projektu  pt. „Modernizacja infrastruktury dydaktycznej na kierunkach priorytetowych w szkołach zawodowych Powiatu Lubelskiego”.
   Każdy uczestnik konferencji otrzymał publikację wydaną specjalnie na tę okazję zawierającą wszystkie najważniejsze informacje na temat bogatej i różnorodnej oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Lubelskiego na rok szkolny 2018/2019.
 
 
   W konferencji udział wzięli: Dariusz Gajo - członek Zarządu Powiatu w Lublinie, Henryk Krajewski - radny Rady Powiatu w Lublinie, Ryszard Golec - wicekurator Oświaty w Lublinie, Janusz Różycki - prezes Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego, Grażyna Gwiazda - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lublinie oraz Ilona Skibińska-Fabrowska - dyrektor Narodowego Banku Polskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Teodora Zaręba - wójt Gminy Zakrzew, Adam Kuna - wójt Gminy Niedrzwica Duża, Aneta Łońska - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Wioletta Błaziak - dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy Psychologicznej w Lublinie a także dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i placówek kształcenia specjalnego oraz gimnazjów z terenu Powiatu Lubelskiego. Najliczniejszymi gośćmi byli oczywiście sami gimnazjaliści.
Wszystkim gimnazjalistom życzymy trafnych wyborów i zachęcamy do podjęcia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Lubelskiego!


Galeria zdjęć...

   

DODAJ KOMENTARZ:

Nick:


Komentarz:
;) :) taktak sorry :( :D :piwko papa nonono :P hmm :cwaniak :bag :hyhy :przestraszony :rozpacz :evil :ok

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl