AKTUALNOŚCI:

Czytać każdy może….

20 Listopad 2013

 Drogi Czytelniku

Nudzisz się w długie jesienne wieczory, przeczytałbyś ciekawą  książkę, ale uważasz ,że w szkolnej bibliotece takich nie ma , a do biblioteki publicznej nie jest ci po drodze? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Właśnie nasza szkoła podpisała porozumienie o współpracy między biblioteką szkolną a Miejską Biblioteką Publiczną w Bychawie. Dzięki temu możemy korzystać z tzw. wypożyczeń międzybibliotecznych. W ten sposób „same książki” przywędrują specjalnie dla Ciebie do naszej biblioteki .Część z nich jest już na naszych półkach. Propozycje książek wartych  przeczytania znajdziesz na gazetce obok sali polonistycznej. Jeśli chciałbyś przeczytać konkretną książkę, a nie ma jej w zbiorach biblioteki, zgłoś nam ,a my w miarę możliwości finansowych, zakupimy ją. Takie propozycje mogą zgłaszać także nauczyciele. Zapraszam do biblioteki, ale ostrzegam czytanie poszerza horyzonty, grozi posiadaniem własnego zdania, a nawet uzależnia!

"Mądre żywienie, zdrowe pokolenie"

18 Listopad 2013
  Nasza szkoła bierze udział w programie „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie”. Zachęcamy do zapoznania się z pracą konkursową uczennicy Doroty Ziarnkowskiej z klasy II Ti/Tuf.

więcej...

„Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”

15 Listopad 2013
  „Żadne miejsce nie powinno być milsze  dla Ciebie od Ojczyzny”. Pod takim hasłem 14 listopada odbył się, po raz czwarty, w naszej szkole międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. W tym roku wzięła w nim udział rekordowa liczba uczestników - 60 recytatorów z 13 szkół.
więcej...

95 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

12 Listopad 2013
  12 listopada 2013 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 95 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość tą przygotowała klasa II TI/TUF, z wychowawcą wicedyrektorem T. Stoczkowskim. Montaż słowno-muzyczny oraz prezentacja multimedialna przypomniały chwile z historii naszego kraju, który po 123 latach odrodził się jak Feniks z popiołów. więcej...

IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

04 Listopad 2013

  Dyrekcja, nauczyciele poloniści i bibliotekarze naszej szkoły, zapraszają młodzież gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej pod hasłem „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”. Konkurs odbędzie się 14 listopada 2013 roku o godzinie 9:45. Na zgłoszenia uczestników czekamy do 8 listopada 2013 roku.

Zapraszamy!!!

„Mimozami jesień się zaczyna …”

31 Październik 2013
 Dnia 29. 10.2013 r. w BCK-u odbyły się eliminacje gminne do 17. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Mimozami jesień się zaczyna … – literacki obraz zmienności i urody świata”. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły: Justyna Kuna, Konrad Małek, Przemysław Zdybel i Marek Nakonieczny. Zaprezentowali oni repertuar utworów o tematyce jesiennej: Jeremiego Przybory „List z parku jesiennego”, „List z jesiennej ulicy” oraz wiersze „Jesienne wino” Andrzeja Koczewskiego oraz Eleni „Miły już jesień”.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl