AKTUALNOŚCI:

Biegaj z nami - III Powiatowe Biegi Uliczne

07 Październik 2013
 Biegaj z nami” -  to hasło III Powiatowych Biegów Ulicznych, które odbyły się w niedzielę 06.09.2013 r. na trasie Osmolice (gmina Strzyżewice) - Marianka (gmina Niedrzwica Duża). Głównym celem imprezy jest propagowanie zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów oraz używek, krzewienie kultury fizycznej poprzez zabawę i bieganie jako najprostszej formy ruchu.
więcej...

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

03 Październik 2013
 

W dniu 01-10-2013 r. na obiektach sportowych naszej szkoły zostały przeprowadzone Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe.

Do rywalizacji przystąpiły 3 drużyny w kategorii chłopców:

- ZS im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie,

- ZSTR w Piotrowicach,

- ZSZ Nr 1 w Bychawie,

Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców w składzie: Styk Adam, Kaszewski Piotr, Styk Karol, Kamiński Przemysław, Juchna Dawid, Wereski Przemysław, Rubaj Grzegorz, Pizoń Adrian, Skrzypek Rafał, Moczybroda Krzysztof.
więcej...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

02 Październik 2013

  Dnia 19.09.2013 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2013/2014 oraz na Opiekuna Samorządu. Wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży szkolnej. Frekwencja na wyborach była wysoka i stanowiła około 70%. 

więcej...

25-lecie nadania imienia szkole

02 Październik 2013
   

27 września 2013r. obchodziliśmy szczególny dzień Patrona Szkoły, 25-lecie nadania imienia i sztandaru szkole. Uroczystość rozpoczęła się tańcem narodowym – polonezem w strojach szlacheckich w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Kolejnym punktem było złożenie kwiatów przez delegację uczniów pod tablicą pamiątkową Patrona Szkoły. Święto rozpoczął dyrektor szkoły witając dostojnych gości w osobach m. in. : Hanny Gołofit- Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym, burmistrza Bychawy Janusza Urbana, dyrektorów okolicznych szkół i instytucji oraz dyrektora seniora Naszej Szkoły Zdzisława Kawczyńskiego. Mszę świętą polową odprawił i wspaniałe kazanie na temat patriotyzmu wygłosił ksiądz Konrad Szlachta. Na koniec mszy odbyło się ślubowanie klas pierwszych na sztandar szkoły.

więcej...

Danie dla mola

21 Wrzesień 2013
  06.09.2013r. w „Barze u Saszy” odbyła się 12 edycja „Dania dla Mola”. Drużyna naszej szkoły w składzie: J. Mendykowska, U. Wilkołazka, K. Maciejczyk, A. Siek, A. Prajsnar oraz J. Szpytma przygotowała kopytka wg przepisu z książki W. Hagena pt. „Długi weekend”.  Ta edycja obfitowała w dania kuchni śródziemnomorskiej m. in. mule, sałatka z pomidorów, ale były też bliny, jajecznica a na trawienie ziołówka, molówka itp. Wygrały przepyszne zrazy wołowe przygotowane przez szefa kuchni „Baru u Saszy”.
więcej...

Uczniowie z „Hubala” ratują życie!!!

18 Wrzesień 2013

   Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny w dniu 18.09.2013 r. byli dawcami czerwonej kropli nadziei i propagatorami krwiodawstwa. Dołączyli do grona szlachetnej idei ratowania ludzkiego życia, kierując się myślą Jana Pawła IICzłowiek jest wielki nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”.

   Koordynatorem akcji był pedagog szkolny Janusz Sagan, który przeprowadził akcję informacyjną wśród uczniów. Akcja spotkała się z dużym zrozumieniem i zainteresowaniem wśród uczniów, bowiem chęć oddania życiodajnej krwi zgłosiło ponad 40 osób. Oczywiście część z różnych względów, np. choroby została wyeliminowana i nie mogła oddać krwi. Akcję poboru krwi prowadziło Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Lublinie.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl