AKTUALNOŚCI:

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

02 Październik 2013

  Dnia 19.09.2013 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2013/2014 oraz na Opiekuna Samorządu. Wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży szkolnej. Frekwencja na wyborach była wysoka i stanowiła około 70%. 

więcej...

25-lecie nadania imienia szkole

02 Październik 2013
   

27 września 2013r. obchodziliśmy szczególny dzień Patrona Szkoły, 25-lecie nadania imienia i sztandaru szkole. Uroczystość rozpoczęła się tańcem narodowym – polonezem w strojach szlacheckich w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Kolejnym punktem było złożenie kwiatów przez delegację uczniów pod tablicą pamiątkową Patrona Szkoły. Święto rozpoczął dyrektor szkoły witając dostojnych gości w osobach m. in. : Hanny Gołofit- Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym, burmistrza Bychawy Janusza Urbana, dyrektorów okolicznych szkół i instytucji oraz dyrektora seniora Naszej Szkoły Zdzisława Kawczyńskiego. Mszę świętą polową odprawił i wspaniałe kazanie na temat patriotyzmu wygłosił ksiądz Konrad Szlachta. Na koniec mszy odbyło się ślubowanie klas pierwszych na sztandar szkoły.

więcej...

Danie dla mola

21 Wrzesień 2013
  06.09.2013r. w „Barze u Saszy” odbyła się 12 edycja „Dania dla Mola”. Drużyna naszej szkoły w składzie: J. Mendykowska, U. Wilkołazka, K. Maciejczyk, A. Siek, A. Prajsnar oraz J. Szpytma przygotowała kopytka wg przepisu z książki W. Hagena pt. „Długi weekend”.  Ta edycja obfitowała w dania kuchni śródziemnomorskiej m. in. mule, sałatka z pomidorów, ale były też bliny, jajecznica a na trawienie ziołówka, molówka itp. Wygrały przepyszne zrazy wołowe przygotowane przez szefa kuchni „Baru u Saszy”.
więcej...

Uczniowie z „Hubala” ratują życie!!!

18 Wrzesień 2013

   Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny w dniu 18.09.2013 r. byli dawcami czerwonej kropli nadziei i propagatorami krwiodawstwa. Dołączyli do grona szlachetnej idei ratowania ludzkiego życia, kierując się myślą Jana Pawła IICzłowiek jest wielki nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”.

   Koordynatorem akcji był pedagog szkolny Janusz Sagan, który przeprowadził akcję informacyjną wśród uczniów. Akcja spotkała się z dużym zrozumieniem i zainteresowaniem wśród uczniów, bowiem chęć oddania życiodajnej krwi zgłosiło ponad 40 osób. Oczywiście część z różnych względów, np. choroby została wyeliminowana i nie mogła oddać krwi. Akcję poboru krwi prowadziło Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Lublinie.
więcej...

Profilatyka a TY

17 Wrzesień 2013
 

W dniu 13 września 2013 r. w sali konferencyjnej Caritas Archidiecezji Lubelskiej odbyła się II Konferencja „Profilaktyka a Ty” pt. „Pokonać Smoka.” Ideą konferencji było promowanie mody na życie bez uzależnień wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz skierowana była do wszystkich osób, którym bliska jest idea twórczej profilaktyki.

   Naszą szkołę reprezentowała delegacja uczniów – Justyna Kuna, Konrad Małek i Przemysław Zdybel wraz z pedagogiem szkolnym p. Januszem Saganem.

więcej...

Pokazy z fizyki

17 Wrzesień 2013
  Pokazy z fizyki są organizowane co roku  przez  lubelski oddział  Polskiego Towarzystwa Fizycznego Instytutu Fizyki Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej i trwają przez cały wrzesień. 11 września 2013 r. uczniowie klasy II Tps uczęszczający na zajęcia rozszerzone   z fizyki wraz z nauczycielem p. Wiesławem Olechem i wychowawcą p. Januszem Saganem udali się na 54. pokazy.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl