AKTUALNOŚCI:

Stypendium dla Maćka!!!

22 Listopad 2013

Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział ,
ale żeby dobrze wiedział, 
nie żeby umiał na pamięć,
a żeby rozumiał,
nie żeby go wszystko troszeczkę obchodziło,
a żeby go coś naprawdę zajmowało,
żeby miał zamiłowanie
.”

Janusz Korczak


Dnia 20.11.2013 roku w Starostwie Powiatowym w Lublinie uczeń klasy IV Technikum - zawód Technik Informatyk Maciej Ciaramaga otrzymał stypendium Starosty Powiatu Lubelskiego. W roku szkolnym 2012/2013 Maciek uzyskał średnią ocen 4.94. Jego zainteresowania dotyczą informatyki, motoryzacji i sportu. Gratulujemy osiągnięć! Życzymy dalszych sukcesów i realizacji marzeń.

Galeria zdjęć ...

Innowacyjna metoda nauczania matematyki

21 Listopad 2013
  W maju br. nasza szkoła, jako jedna z 40 szkół z całej Polski, została zakwalifikowana do udziału w ogólnopolskim projekcie „Wspomaganie nauczania matematyki w technikum w oparciu o nowoczesne technologie informacyjne”. Od października  uczniowie klasy IV Ti  uczestniczą w e-zajęciach na platformie e-learingowej, videokonferencjach z wykładowcami Politechniki Łódzkiej i e-olimpiadach z nagrodami.
więcej...

Stypendium premiera!!!

20 Listopad 2013
  Takie stypendium może dostać tylko jedna osoba z każdej szkoły. Zwykle jest to uczeń z najwyższą średnią ocen. Tegorocznym stypendystą z naszej szkoły jest uczeń klasy II Tps Michał Zarosiński. Otrzymał on stypendium Prezesa Rady Ministrów w wysokości 258 zł miesięcznie.
więcej...

Czytać każdy może….

20 Listopad 2013

 Drogi Czytelniku

Nudzisz się w długie jesienne wieczory, przeczytałbyś ciekawą  książkę, ale uważasz ,że w szkolnej bibliotece takich nie ma , a do biblioteki publicznej nie jest ci po drodze? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Właśnie nasza szkoła podpisała porozumienie o współpracy między biblioteką szkolną a Miejską Biblioteką Publiczną w Bychawie. Dzięki temu możemy korzystać z tzw. wypożyczeń międzybibliotecznych. W ten sposób „same książki” przywędrują specjalnie dla Ciebie do naszej biblioteki .Część z nich jest już na naszych półkach. Propozycje książek wartych  przeczytania znajdziesz na gazetce obok sali polonistycznej. Jeśli chciałbyś przeczytać konkretną książkę, a nie ma jej w zbiorach biblioteki, zgłoś nam ,a my w miarę możliwości finansowych, zakupimy ją. Takie propozycje mogą zgłaszać także nauczyciele. Zapraszam do biblioteki, ale ostrzegam czytanie poszerza horyzonty, grozi posiadaniem własnego zdania, a nawet uzależnia!

"Mądre żywienie, zdrowe pokolenie"

18 Listopad 2013
  Nasza szkoła bierze udział w programie „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie”. Zachęcamy do zapoznania się z pracą konkursową uczennicy Doroty Ziarnkowskiej z klasy II Ti/Tuf.

więcej...

„Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”

15 Listopad 2013
  „Żadne miejsce nie powinno być milsze  dla Ciebie od Ojczyzny”. Pod takim hasłem 14 listopada odbył się, po raz czwarty, w naszej szkole międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. W tym roku wzięła w nim udział rekordowa liczba uczestników - 60 recytatorów z 13 szkół.
więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl