AKTUALNOŚCI:

„Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”

15 Listopad 2013
  „Żadne miejsce nie powinno być milsze  dla Ciebie od Ojczyzny”. Pod takim hasłem 14 listopada odbył się, po raz czwarty, w naszej szkole międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. W tym roku wzięła w nim udział rekordowa liczba uczestników - 60 recytatorów z 13 szkół.
więcej...

95 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

12 Listopad 2013
  12 listopada 2013 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 95 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość tą przygotowała klasa II TI/TUF, z wychowawcą wicedyrektorem T. Stoczkowskim. Montaż słowno-muzyczny oraz prezentacja multimedialna przypomniały chwile z historii naszego kraju, który po 123 latach odrodził się jak Feniks z popiołów. więcej...

IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

04 Listopad 2013

  Dyrekcja, nauczyciele poloniści i bibliotekarze naszej szkoły, zapraszają młodzież gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej pod hasłem „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”. Konkurs odbędzie się 14 listopada 2013 roku o godzinie 9:45. Na zgłoszenia uczestników czekamy do 8 listopada 2013 roku.

Zapraszamy!!!

„Mimozami jesień się zaczyna …”

31 Październik 2013
 Dnia 29. 10.2013 r. w BCK-u odbyły się eliminacje gminne do 17. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Mimozami jesień się zaczyna … – literacki obraz zmienności i urody świata”. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły: Justyna Kuna, Konrad Małek, Przemysław Zdybel i Marek Nakonieczny. Zaprezentowali oni repertuar utworów o tematyce jesiennej: Jeremiego Przybory „List z parku jesiennego”, „List z jesiennej ulicy” oraz wiersze „Jesienne wino” Andrzeja Koczewskiego oraz Eleni „Miły już jesień”.
więcej...

Sprzątali zapomniany grób!

30 Październik 2013
  Przed świętem Wszystkich Świętych i Dniem Zmarłych wszyscy sprzątamy groby naszych bliskich. Również uczniowie naszej szkoły z klasy II Tps wraz ze swoim wychowawcą p. Januszem Saganem w dniu 29.10.2013 roku. udali się na cmentarz parafialny w Bychawie. Celem tegorocznej akcji sprzątania zapomnianych i starych grobów był grobowiec rodziny Kowerskich. Uczniowie tej klasy robią to już drugi rok z rzędu.
więcej...

Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym

26 Październik 2013
  Dnia 23.10.2013r. w ZSTR w Piotrowicach, odbyła się Powiatowa  Licealiada w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpiło sześć szkół ponadgimnazjalnych, wystawiając do rozgrywek uczniów w kategorii dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Inga Gajor, Katarzyna Dycha, Adrian Pizoń, Marek Nakonieczny i Arkadiusz Rekiel. W kategorii chłopców startowało 19 uczniów. Klasyfikacja końcowa była bardzo pomyślna dla naszej szkoły bowiem Adrian Pizoń zajął I miejsce, Arek RekielII miejsce a Marek Nakonieczny – IV miejsce. Uczniowie ci zakwalifikowali się do rozgrywek rejonowych. Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników.
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl