AKTUALNOŚCI:

Wieczór andrzejkowy w internacie

02 Grudzień 2013

  28.11.2013r. w internacie został zorganizowany wieczór andrzejkowy. Uczennice przygotowały wróżby, przy których wszyscy świetnie się bawili. Był również słodki poczęstunek przygotowany przez mieszkańców internatu. Nad przygotowaniami do wspólnej zabawy czuwały panie: Aneta Cieślak oraz Monika Stanicka.

Czy spełnią się andrzejkowe wróżby??? Przekonamy sią za rok …

Galeria zdjęć ...

Stypendium dla Maćka!!!

22 Listopad 2013

Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział ,
ale żeby dobrze wiedział, 
nie żeby umiał na pamięć,
a żeby rozumiał,
nie żeby go wszystko troszeczkę obchodziło,
a żeby go coś naprawdę zajmowało,
żeby miał zamiłowanie
.”

Janusz Korczak


Dnia 20.11.2013 roku w Starostwie Powiatowym w Lublinie uczeń klasy IV Technikum - zawód Technik Informatyk Maciej Ciaramaga otrzymał stypendium Starosty Powiatu Lubelskiego. W roku szkolnym 2012/2013 Maciek uzyskał średnią ocen 4.94. Jego zainteresowania dotyczą informatyki, motoryzacji i sportu. Gratulujemy osiągnięć! Życzymy dalszych sukcesów i realizacji marzeń.

Galeria zdjęć ...

Innowacyjna metoda nauczania matematyki

21 Listopad 2013
  W maju br. nasza szkoła, jako jedna z 40 szkół z całej Polski, została zakwalifikowana do udziału w ogólnopolskim projekcie „Wspomaganie nauczania matematyki w technikum w oparciu o nowoczesne technologie informacyjne”. Od października  uczniowie klasy IV Ti  uczestniczą w e-zajęciach na platformie e-learingowej, videokonferencjach z wykładowcami Politechniki Łódzkiej i e-olimpiadach z nagrodami.
więcej...

Stypendium premiera!!!

20 Listopad 2013
  Takie stypendium może dostać tylko jedna osoba z każdej szkoły. Zwykle jest to uczeń z najwyższą średnią ocen. Tegorocznym stypendystą z naszej szkoły jest uczeń klasy II Tps Michał Zarosiński. Otrzymał on stypendium Prezesa Rady Ministrów w wysokości 258 zł miesięcznie.
więcej...

Czytać każdy może….

20 Listopad 2013

 Drogi Czytelniku

Nudzisz się w długie jesienne wieczory, przeczytałbyś ciekawą  książkę, ale uważasz ,że w szkolnej bibliotece takich nie ma , a do biblioteki publicznej nie jest ci po drodze? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Właśnie nasza szkoła podpisała porozumienie o współpracy między biblioteką szkolną a Miejską Biblioteką Publiczną w Bychawie. Dzięki temu możemy korzystać z tzw. wypożyczeń międzybibliotecznych. W ten sposób „same książki” przywędrują specjalnie dla Ciebie do naszej biblioteki .Część z nich jest już na naszych półkach. Propozycje książek wartych  przeczytania znajdziesz na gazetce obok sali polonistycznej. Jeśli chciałbyś przeczytać konkretną książkę, a nie ma jej w zbiorach biblioteki, zgłoś nam ,a my w miarę możliwości finansowych, zakupimy ją. Takie propozycje mogą zgłaszać także nauczyciele. Zapraszam do biblioteki, ale ostrzegam czytanie poszerza horyzonty, grozi posiadaniem własnego zdania, a nawet uzależnia!

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl