AKTUALNOŚCI:

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

30 Kwiecień 2014

Witaj, majowa jutrzenko
świeć naszej polskiej krainie
uczcimy ciebie piosenką
która w całej Polsce słynie.

3 Maja - cóż to za data? Dlaczego czcimy 3 Maja? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć uczniowie klasy II Tps prezentując uroczysty apel w dniu 29.04.2014 roku. W tym roku mija  223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dla podkreślenia rangi tej rocznicy uczniowie, wraz z panami Januszem Saganem i Andrzejem Pietrzakiem, przygotowali program słowno – muzyczny „Niech każdy miłość własną – kraju miłości poświęci!"..

więcej...

Rocznica śmierci majora Hubala

30 Kwiecień 2014

Poległ major Hubal, żyje o nim pieśń.

Hubalowa legendo, nieś się z wiatrem, nieś!

W naszym kalendarzu szkolnych uroczystości, data 30.04.2014 roku jest  datą bardzo ważną. 30 kwietnia 1940 roku w zagajniku koło Anielina zginął nasz Patron mjr Henryk Dobrzański „Hubal”. Zadawał on wrogowi ciężkie straty, ośmieszał go wychodząc z wszelakich okrążeń i obław.

więcej...

Dyrektorzy szkół z wizytą w Niemczech

30 Kwiecień 2014
 Pan  dyrektor Jerzy Sprawka w dniach 11– 18.04.2014 uczestniczył w wyjeździe do Niemiec. Był on uczestnikiem projektu mobilności w ramach programu Leonardo da Vinci III „Kwalifikacje na europejskim rynku pracy” zorganizowanego przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie.
więcej...

Zaprojektuj mebel do biblioteki - konkurs

30 Kwiecień 2014
 Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie ogłasza konkurs na mebel do biblioteki .Należy narysować, namalować, wyciąć, wyrzeźbić, wykleić lub w inny dowolny sposób przedstawić do oceny internautów i jury projekt mebla, który uczestnik konkursu chętnie zobaczyłby w bibliotece. Prace wraz z informacją o autorze i sposobem kontaktowania się z nim należy przynieść do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie lub przysłać na jej adres: biblioteka.bychawa@gmail.com; ul. Piłsudskiego 34, 23-100 Bychawa. Termin  zgłaszania prac upływa 16 maja 2014.
więcej...

Konkurs „Sweetfocia z książką”

30 Kwiecień 2014
 Miejska Biblioteka  Publiczna w Bychawie  zaprasza czytelników do udziału w konkursie pt. „Sweetfocia z książką”. Jego celem  jest uświadomienie przyjemności płynącej z obcowania z książką i zgromadzenie fotografii, które stworzą zbiorowy portret czytelników biblioteki. Jeśli chcesz wziąć  w nim udział wykonaj „sweetfocię”, na której będziesz „sam na sam z książką - ważną, ulubioną”. Zdjęcia będą oceniane na podstawie następujących kryteriów: zgodność z techniką wykonania zdjęcia,  oryginalność, spójność tematu, wykonania oraz opisu zdjęcia.
więcej...

Lubelskie Dni Informatyki

30 Kwiecień 2014
 Zapraszamy na Lubelskie Dni Informatyki, które odbędą się 6 maja 2014 w

Lubelskim Parku Naukowo – Technologicznym ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin

Dojazd komunikacją miejską: 7, 14, 21, 23, 28, 36, 47, 55, 56, 153, 156, 158

Plan spotkania:

  • Sala konferencyjna: 6 wykładów technologicznych, poprowadzonych przez wykwalifikowanych prelegentów z całej Polski, rozstrzyganie konkursów,
  • Sala start-upów: 4 sesje dotyczące tworzenia start-up’ów na świecie poprowadzone przez kreatywne i doświadczone osoby w tej branży.
  • Sala rozwoju osobistego: sesje motywujące prowadzone przez coachów, dotyczące rozwoju osobistego.
  • Sala warsztatowa: sesje prowadzone przez firmy partnerskie Lubelskich Dni Informatyki, dotyczące ściśle określonych technologii.
  • Hol górny punkt informacji, rejestracji oraz social media, stoiska firm partnerskich, strefa cateringowa, ścianka reklamowa (możliwość zrobienia zdjęć z hostessami, które następnie wysyłane są na e-mail podany przy wykonywaniu zdjęcia).
  • Hol dolny strefa rozrywki (konsole xbox, konsole playstation), challenge programistyczny
więcej informacji na: http://ldi.org.pl/
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl