AKTUALNOŚCI:

Hej kolęda, kolęda

20 Grudzień 2019
 Cicho, przytulnie wszędzie stroiki świąteczne, kolęda płynie. Świąteczny wystrój szkoły przygotowały Panie A.Maciąg, B.Drążek i A.Ziętek.
W środę klasa II TPS wraz z wychowawcą p. A.Pietrzakiem oraz przy współpracy klas: I TPS, I TUF i IV TI zorganizowała Bożonarodzeniowy montaż słowno-muzyczny. Wprowadziło to miły i sympatyczny nastrój świąteczny w całej społeczności szkolnej. Śpiewaliśmy kolędy, po odczytaniu fragmentu Pisma świętego były życzenia, dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie.
         Życzymy Wszystkim aby te święta przepełnione były radością, miłością i spokojem. Nowy 2020 Rok niech przyniesie zdrowie i miłość w naszych rodzinach.


Galeria zdjęć ...

Mikołajkowy Turniej Siatkówki dziewcząt

9 Grudzień 2019
 5 grudnia 2019 roku,  po kilkuletniej przerwie, spowodowanej zbyt małą liczbą dziewcząt, odbył się Mikołajkowy Turniej Siatkówki dziewcząt o Puchar Przechodni pana Dyrektora Szkoły.  W turnieju udział wzięły  trzy reprezentacje klas I TIUF V; I TPSTUFIV, oraz III TPS, III TUF, IV TI. Mecze rozegrano systemem „ każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: klasy III i IV - Weronika Kowalczyk, Aleksandra Jaworska, Magda Mełgieś, Natalia Depkiewicz, Dominika Sprawka
II miejsce: klasa ITIUFV-  Martyna Kosidlak, Magda Moczybroda, Ewelina Wojtyła, Alicja Mamczarz, Wiktoria Czerwińska     
III miejsce:
klasa I TPSTUF-  Adamczyk Julia, Klaudia Choińska,  Oliwia Furmanek, Patrycja Lech, Agata Moroniak, Otylia Grobelna
 
Gratulujemy wszystkim zawodniczkom biorącym udział w zawodach.


Galeria zdjęć ...

Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym indywidualnym dziewcząt i chłopców

6 Grudzień 2019
 28 listopada 2019 roku w ZSTR w Piotrowicach  odbyła się Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym indywidualnym  dziewcząt i chłopców. W kategorii chłopców II miejsce w powiecie zajął Dawid Adamiak z klasy I TPSV, III miejsce Szymon Rzucidło, IV miejsce Jakub Ciemięs z klasy II TI. W kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy I TIUFV Ewelina Wojtyła ( V – VI miejsce) i Julia Choińska.

Gratulujemy sukcesów.

Galeria zdjęć ...

Hubalowa Wigilia 2019

6 Grudzień 2019
 W dniu 06.12.2019 r. delegacja uczniów z naszej szkoły – Jakub Robak, Kuba Sękowski, Eryk Kula, Krystian Siek i Jakub Sadło wraz z opiekunami – Marcin Kryk i Janusz Sagan, uczestniczyła w XIIIHubalowej Wigilii” w Bielawach w woj. łódzkim. Jest jeden taki dzień w roku /pierwszy piątek grudnia/, w którym zaciszne tereny dawnej leśniczówki na Bielawach odwiedzają uczniowie szkół, drużyn harcerskich, leśnicy, wojskowi - noszący imię mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” oraz organizacje pozarządowe, samorządowcy, duchowni i sympatycy. „Hubalowa Wigilia” jest okazją do przypomnienia o wydarzeniach, które miały miejsce tutaj /23 grudnia 1939 r. Henryk Dobrzański wraz ze swymi żołnierzami spożył ostatnią w swoim życiu Wigilię/ i podtrzymaniu pamięci o Hubalczykach. Odbywa się ona każdego roku z inicjatywy Zespołu Szkół Zawodowych im. Hubala w Radomiu i leśników. Wszyscy wspólnie wspominali, dzielili się opłatkiem, ubierali ozdobami świątecznymi leśne drzewka i biesiadowali przy ognisku. Następnie w leśnej scenerii przy Szańcu Hubala złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze. Na zakończenie, wszyscy zebrani odśpiewali tradycyjnie wspólnie „Hubalową legendę”.
 
   Przypomnijmy, że w przyszłym roku przypada dokładnie 80 rocznica śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Miejsce spoczynku jego doczesnych szczątków do dziś pozostaje nieznane. Galeria zdjęć ...

Mikołaj w "HUBALU"

6 Grudzień 2019
 W dniu 6 grudnia 2019 r. uczniów, nauczycieli oraz pracowników Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie odwiedził Święty Mikołaj. Każdy został przez Mikołaja obdarzony słodkim prezentem.

Mikołaj w internacie

6 Grudzień 2019
 W dniu 5 grudnia 2019 r. Internat przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie odwiedził Święty Mikołaj. Każdy mieszkaniec Internatu został przez Mikołaja obdarzony prezentem. Święty Mikołaj nie zapomniał także o wychowawcy internatu – Pani Anecie Cieślak. Mikołajowi nie zabrakło poczucia humoru, zapewnił on wszystkim mieszkańcom rozrywkę podczas poczęstunku na świetlicy.

Galeria zdjęć ...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl