AKTUALNOŚCI:

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

20 Październik 2014

 W sobotę 18 października 2014 roku uczniowie klas maturalnych : IV Tim i IV TPS uczestniczyli w 30 Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Lubelskiej na Jasną Górę. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: „Nawróćcie się i uwierzcie w Ewangelię”.

Pielgrzymkę rozpoczęła Msza św. odprawiona w jasnogórskiej bazylice.

więcej...

WF z klasą

13 Październik 2014
   W roku szkolnym 2014/15, nasza szkoła przystąpiła do programu „WF z klasą”, który ma na celu poprawę jakości zajęć wychowania fizycznego,  zwiększenie zainteresowania sportem i aktywnością fizyczną oraz promocją zdrowego stylu życia wśród młodzieży i dorosłych. Realizacja programu będzie polegała na wykonaniu dwóch obowiązkowych zadań  SOS – Sportowy Okrągły Stół oraz LAS -Lokalna Akcja Sportowa oraz co najmniej dwóch zadań do wyboru  wg określonego harmonogramu. Zachęcamy do zapoznania się z programem na stronie www.ceo.org.pl  oraz śledzenia bloga naszej szkoły http://blogiceo.nq.pl/hubal/

więcej...

Rocznice 2014

30 Wrzesień 2014
 

W niedzielę 28 września 2014 roku przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w organizowanym przez Burmistrza Bychawy wydarzeniu patriotycznym ,,ROCZNICE 2014’’.

 

 

 

Gmina Bychawa włączyła się w świętowanie rocznic:

100 rocznica wybuchu I wojny światowej

100 lat od wymarszu I Kompanii Kadrowej

75 rocznica napaści Niemiec na Polskę, która zapoczątkowała II wojnę światową

75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

70 rocznica zdobycia Monte Casino

70 rocznica powstania warszawskiego

25 rocznica pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych.

Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Bielak, Adrian Szwałek, Przemysław Zdybel, Patryk Sprawka, Konrad Małek, Damian Babiarz przygotowani przez  pana Andrzeja Pietrzaka.

Święto szkoły 2014

27 Wrzesień 2014
 

,, Serce Twe pełne Ojczyzny po brzegi

 i zapatrzone w czyn śmielszy od marzeń.’’

 

Wrzesień to w naszym szkolnym kalendarzu miesiąc, w którym w sposób szczególny wracamy pamięcią do tych, których już nie ma. Do żołnierzy, partyzantów, którzy poświęcili swoje życie, młodość byśmy mogli cieszyć się dzisiaj wolnością. Jednym z nich jest patron naszej szkoły major Henryk Dobrzański. W okrążeniu pod Anielinem dopełnił się los oddziału majora. Świadkami ostatniej ofiary „Hubala” byli wyłącznie jego wrogowie. Nikt z bliskich mu żołnierzy nie widział jak zginął.
więcej...

Powiatowe biegi uliczne

22 Wrzesień 2014
 W niedzielę 21 września na trasie Moszenki-Bogucin  po raz IV odbyły się Powiatowe Biegi Uliczne „Biegaj z nami”.

Impreza ta organizowana jest już po raz czwarty i ma na celu nie tylko promocję zdrowego stylu życia, ale i poznawanie różnych zakątków powiatu lubelskiego

Rywalizacja, którą rozpoczął symbolicznym wystrzałem Starosta Lubelski Paweł Pikula, odbywała się w trzech kategoriach. W pierwszej, sztafecie 5 x 700 metrów, wzięli udział chłopcy i dziewczęta z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W drugiej, na takich samych zasadach, wystartowali samorządowcy, natomiast trzecią grupę stanowiły zawodniczki i zawodnicy w wieku co najmniej 16 lat, którzy rywalizowali w biegu otwartym na dystansie 3,5 kilometra.

Po zaciętej walce sztafeta chłopców ZSZ Nr 1 w Bychawie zajęła I miejsce.

  Galeria zdjęć ...

Oddajemy krew …

19 Wrzesień 2014
 19 września  2014 r. w naszej szkole już po raz kolejny  odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. W godzinach od 9.00 do 13.00 w specjalnie przygotowanym mobilnym punkcie poboru krwi, krew oddało 27 osób. Zebrano 12,150 l cennego leku. Oddając „cząstkę siebie” nie tylko ratujemy życie innych, ale także dajemy przykład otoczeniu. I chyba sprawa najważniejsza – poświęcając odrobinę swojego czasu, zyskujemy wielką osobistą satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku. Trzeba też dodać, że spora część uczniów  pierwszy raz brała udział w tej akcji. Do grona honorowych krwiodawców dołączyły dwie panie nauczycielki: p. Anna Korba i p. Justyna Królak.

więcej...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie
majorhubal@wp.pl